ACI TEBESSÜM

Hilmi Bey nüfus idaresinde çalışan biri kız biri erkek iki çocuk babası kendi halinde yaşayan bir aile babasıdır. Kızı Reyhan, henüz lisede olmasına rağmen ailesini beğenmemekte yaşadığı hayata tahammül edememektedir. Haldun ise askerliğini bitirmiş, henüz işe girememiş olmasına rağmen sevdiği kız ile evlenmek istemektedir. Hilmi Bey ve Hanımı çocukları için her türlü fedakarlığı yapsa da çocukları hiç bir kıymet bilmemektedir. Hilmi Bey’in kar kış demeden para kazanmak için limon satmasından bile çocukları gurur duyacaklarına bunu bir utanç vesilesi olarak görürler. Haldun ve Reyhan, anne ve babalarından utanmakta onları sürekli hor görmektedir. Çocukları yetmezmiş gibi eve gelin gelecek Haldun’un sevgilisinin de çocuklarından aşağı kalır yanı yoktur.

Acı Tebessüm oyunu benim için TGRT FM dram oyunlarının en önde gelen, en güzel örneklerinden birisidir. Sefalet, fakirlik, vefasız evlat ekseninde gelişen olayların işlendiği oyunu TGRT FM dramlarını seven takipçilerimize özellikle tavsiye ederim.

Yapım: TGRT
Tür: Dram, Hüzün, Yaşam, Elem, Keder, Sefalet, Fakirlik
Menşei: Yerli
Yazan: Seçkin Başkan
Uyarlayan: Yazan: Tayfun Türkili
Yapım: Mehmet Köseoğlu
Seslendirme Yönetmeni: İskender Bağcılar
Kayıt Montaj: Didem Türkmen
Program Yönetmeni: Erol Güldiken

6 thoughts on “ACI TEBESSÜM

    1. Betül Hanım,
      Acı Tebessüm de linkler kırılmış en kısa zamanda ilgileneceğim..
      Umut çiçekleri ise sitemizde hiç yayınlanmadı, arşivimde mevcut nasip olursa fırsat bulduğumda onu da siteye ekleyeceğim.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir