AKŞEMSEDDİN HAZRETLERİ

Mecburi Hizmetini yapan köyün doktoru için günler hiç iyi geçmiyordur. Alışkın olduğu şehir hayatından uzak dağ başındaki bir köye atanalı henüz üç gün olmasına rağmen bir an önce şehre atanmak için çareler aramaktadır. Gece vakti kapısını çalan bir köylü (Hasan) oğlunun hasta olduğunu söyleyerek doktordan yardım ister. Doktor her ne kadar ilk başta gelmek istemese de şehre döndüğünde arkadaşlarına anlatacağı bir macera yaşamak için Hasan Ağa ile beraber yola düşer.

Yapım: TGRT
Tür: İslam, Biyografi
Seri: Rehber İnsanlar
Menşei: Yerli
Sahibi: Enver Ören
Sorumlu Yönetmen: Ragıp Karadayı
Program yönetmeni: Niyazi Hancı
Senaryo: Hüseyin Aydemir
Seslendirme Yönetmeni: Tuncay Halıcıoğlu

1. BÖLÜM

2. BÖLÜM


3
Kimler Neler Demiş?

avatar
1 Comment threads
2 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
3 Comment authors
TuncayDursunMustafa Recent comment authors
  Subscribe  
En Yeniler Eskiler Beğenilenler
Bildir
Mustafa
Ziyaretçi
Mustafa

Çok harika bir radyo tiyotrosu oyunu. Defalarca dinlemişimdir. Bazı bölümleri kesip replik haline getirdim. Mesela Çocuğu hastalanan köylünün doktoru çağırırken seslenmesi. ‘Doktor bey, Doktor Bey doktooor doktoooooooooor diyerek bağırması. Doktorun. hıı, yine mi, kurtulamadım şu vahşi insanlardan.’ 🙂 Telefonuma kaydedip zil sesi yapacağım 🙂 Ama gerçekten çok güzel yapılmış bir oyun. Zaten TGRT FM hem arkası yarın, hem de Radyo Tiyatrosu konusunda birinciliği kimseye vermiyor. TRT Radyosunda da çok çıkar. Ama bana hiç ilgi çekici gelmiyor. Yani kendini dinletmiyor. Sonuçta sanat işi bu ve bence en güzelini TGRT FM yapıyor.

Dursun
Ziyaretçi
Dursun

1990 YILINDA TÜRKİYE GAZETESİ HEDİYESİ İDİ BU KASETLER.ÇOCUKLUĞUMUZ BU ESERLERİ DİNLEMEKLE GEÇTİ ALLAH ENVER ÖRENDEN RAZI OLSUN

Tuncay
Ziyaretçi
Tuncay

Bahsettiğiniz tarihte 16 yaşındaydım. Kasetler elime ulaştığında defalarca dinlerdim. Aynı tarihlerde TRT de Radyo Tiyatroları ve Arkası Yarınlarda çok ilgi çekerdi. Hangi gün kaçta ne olacak bilirdik.