Sponsorumuz

ALBAY CHABERT

Albay Chabert savaşta kafasına aldığı kılıç darbesi sonucu ağır yaralanarak bilincini kaybeder. Savaş bittikten sonra Albay Chabert’ın bulunamaması sonucu öldüğü ilan edilir. Karısı Albay Chabert’ın ölümünden sonra Napolyon tarafından maaşa bağlanır. Bir süre sonra da yeniden evlenir. Albay Chabert zar zor yeniden Fransa’ya dönse de kimseyi Albay Chabert olduğuna inandıramaz. Hatta kendisini Albay Chabert sandığı için akıl hastanesinde bile yatırılır. Fakirlik ve sefalet içinde yaşayan Albay Chabert, avukat Dorvill’den kendisine yardım etmesini ister.

Yapım: TRT (Ankara Radyosu)
Tür: Dünya Klasikleri
Yazan: Honoré de Balzac
Eser: Le Colonel Chabert (1832)
Radyoya Uygulayan: Tuncay Yönder
Yöneten: Mahir Canova
Efekt: Ertuğrul İmer

Seslendirenler
Albay Schabert: Cüneyt Gökçer
Avukat Dorvill: Haluk Kurtoğlu
Kontes Ferrol: Ayten Gökçer
Bogar: Zafer Ergin
Rodechal: Haşim Hekimoğlu
Simonin: Tugay Aktüre
Kapıcı: Muzaffer Gökmen
Krotad: Semih Sergen
Lui Bernio: Coşkun Kara
Bir İhtiyar: Raik Alnıaçık

Sponsorumuz

“ALBAY CHABERT” için 8 yanıt

 1. Pelin Yılar avatarı
  Pelin Yılar

  Harika bir eser. Dinledigimden bu yana saatler geçti ama hala tesirinden kurtulamadim. Belki arka plandaki müziğin tınısından belki de seslendirme sanatçılarının ustaligindan yahut kurgudaki muntazamlik dahil hepsinden olacak ki beni konuya bagladi ve zihinsel olarak çevreden de soyutlanmami sagladi. Bu açıdan da zihnimi dinlendirebildigim ve aynı zamanda Honore de Balzac ‘ın eserlerinden birini Cüneyt – Ayten Gokcer çifti başta olmak üzere pek çok usta sanatçınin sesinden dinleyebildigim oldukça hoş bir vakit geçirdim. Emekleriniz için çok teşekkür ederim.

  1. Cengiz avatarı
   Cengiz

   Yorumlarınız ile sitemizin gelişimine katkınızdan dolayı bizlerde size teşekkür ederiz.
   Önceki yorumunuzdan anladığım kadarı ile radyo tiyatrosu dinlemeye yeni başladınız. Dinlemediyseniz eğer bir idam mahkumunun son günü, ölüm piyangosu, yabancı, fareler ve insanlar, bereket dağı, ekmekçi kadın, sefiller, Yunus’un yolu, asla bilemezsin, sarn çiftliği, bir müfettiş geldi oyunlarını tavsiye edebilirim.

   1. Pelin Yılar avatarı
    Pelin Yılar

    Çok teşekkür ederim tavsiyeleriniz için. İlk yorumumdan bu yana her gün bir tiyatro dinliyorum ve şu ana kadar dinlediklerim gerçekten çok hoş eserlerdi. Tavsiye ettiğiniz eserlerin de öyle olduguna eminim. En yakın zamanda bu oyunlara da bakacağım 🙂 .

 2. Samet ÇAKIR avatarı
  Samet ÇAKIR

  Muazzam bir eser gerçekten. Albay Chabert’i dinlemenizi kesinlikle tavsiye ederim. Albay Chabert’in ismini geri kazanmak için verdiği mücadele sonrasında kendinizi Albay Chabert’in yerine koyduğunuzda ister istemez bir intikam duygusuna kapılıyorsunuz.

 3. Açıksöz avatarı
  Açıksöz

  Balzac’tan harika bir oyun. Albay’ın kararı sıra dışı.

 4. MUHAMMET KOCAMAN avatarı
  MUHAMMET KOCAMAN

  Radyo tiyatrosunu dinlemek beni bu zor günlerde çok mutlu ediyor.Eskıden bir hastalık bu.AlbayChabert içinse söyleyeceklerim dinlemekten keyif aldığım bir hikaye diğerleri gibi.

 5. melike avatarı
  melike

  Cüneyt Gökçer,Haluk Kurdoğlu,Ayten Gökçer ve diğerleri.Daha ne istenir.Ama ben Zafer Ergin nin sesini pek benzetemedim.

 6. Mustafa Ölçer avatarı
  Mustafa Ölçer

  Albay Chabert, Bir İdam Mahkumunun Son Günü, Sefiller, Aziz Mahmut Hüdayi vs vs hepsi de birbirinden güzel radyo tiyatroları ama bugüne dek dinlediğim en güzel radyo tiyatrosu Mümin Pehlivan.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


error: Content is protected !!