AMERİKALI DAMAT

Almanya’da yaşayan gurbetçi bir ailenin kızı olan Nilgün; müziği, eğlenceyi sevmekte ve modayı yakından takip etmektedir. Samimi ve dürüst bir kişiliği vardır. İngilizcesini geliştirmek için yabancı dil kursuna gitmektedir.
Aynı kursa devam eden Amerikalı Elden, Hristiyan kültürü ile yetişmiştir. Türklere ve Müslümanlara karşı önyargıları vardır. Bununla beraber Elden, dürüstlüğü ve samimiyeti seven bir gençtir.
Elden, kurstan otomobili ile çıktığı sırada Nilgün’e çarpar. İki gencin tanışmasına bu kaza sebep olur. Elden, Nilgün’ün Türk olduğunu öğrenince hayrete düşer. Kazadan sonra Nilgün’ü evine bırakan Elden, Nilgün’ün kişiliğinden çok etkilenir ve onunla tekrar buluşmak ister.

Yapım: TGRT
Tür: Aile, Ramazan Oyunu
Menşei: Yerli
Yazan & Yöneten: Mehmet Köseoğlu
Kayıt Montaj: Didem Türkmen

Sponsorumuz: Markavizyon

Sitemiz Markavizyon sponsorluğunda yayın hayatına devam etmektedir.

“AMERİKALI DAMAT” için 3 cevap

 1. Serhat Işık avatarı
  Serhat Işık

  Merhaba. Bu güzel site için ellerinize emeklerinize sağlık. “suç ve ceza” adlı radyo tiyatrosunun seslendirme ekibinin isimlerine nasıl ulaşabileceğini biliyor musunuz? Yardımcı olursanız minnettar olurum

  1. Cengiz avatarı
   Cengiz

   Serhat Bey güzel yorumunuz için teşekkürler.
   Ne yazık ki seslendirme sanatçılarının listesi elimde mevcut değil.

 2. Mahmut avatarı
  Mahmut

  Subhanallah, ibretlik oyunumuz bize İslamda felsefenin yeri olmadığını öğretti. Şimdi tüm felsefe kitaplarımı yakmaya gidiyorum tutmayın beni

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: İçerik koruma altındadır.