ANNEMİN TÜRKÜSÜ

Ağır hasta olan Metin’in annesi, bu durumundan daha da fazla etkilenmemesi için oğlunu; Erzurum’da öğretmenlik yapan amcası Rıza Bey’in yanına göndermeye karar verir. Metin annesinden ayrılmak istemez. Ne var ki okullarının tatile girmesine kısa süre kala annesini kaybeder. Yaşından beklenmeyen bir olgunlukla üzüntüsünü belli etmeyen Metin, amcası ile birlikte Erzurum’a gitmek üzere yola çıkar.

Yapım: TRT (Ankara Radyosu)
Tür: Çocuk, Aile
Seri: Çocuk Bahçesi
Menşei: Yerli
Yazan: Filiz Ersöz
Yöneten: Ergin Orbey
Yapımcı: Ersan Edinç
Efektör: Hamit Çelik
Teknik Yapım: Alican Deniz, Ali Ersoy

Seslendirme
Anlatan: Sema Aybars
Rıza: Alpay İzbırak
Metin: Nezih Alataş
Anne: Zafer Çankaya
Sevim: Elçin Şanal
Hasan: Hakan Vanlı
Ayça: Duygu Canbaş
Oğuz: Ünsal Ünlü
Dede: Baykal Saran
Ali: Cüneyt Gündoğdu

Dinlemek için tıklayınız.

7 thoughts on “ANNEMİN TÜRKÜSÜ

 1. Hikaye çok güzeldi.Özellikle Metin çok ıyi bir çocuktu.Bende Metin gibi Doktor olmak istiyorum.Önyargili olmak ne kadar kötü bir duygu oldugunu bir kez daha öğrendik. Talha Mol 4/D

 2. Hikayeyi çok beğendim. Oğuz ve Ayşe karakterini de hikayedeki köyü de çok sevdim. Metin’ e Oğuz çok kötü davranmıştı, sonra da iyi davrandı ve gerçek aile oldular.
  Köyden Oğuz, Ayşe ve Metin ayrılınca dedesi çok üzüldü, ben de…
  Pınar Yetimoğlu 3/A sınıfı öğrencesi Çınar Ateş Pasin

 3. Annemin Türküsü hikayesini çok beğendim. Hatta Metin’in Ali’ye eli’nin tedavisinde yardım etmesi, Ali’yi heveslendirmesi kısmı çok hoşuma gitti çünkü bende bir arkadaşıma benzer bir konuda yardım etmiştim. Ayrıca hikayede karakterlerin birbirlerini tanıyıp sonra sevmeleri ve yardımlaşmaları çok güzeldi. Metin’in ailesini kaybetmiş olması, yerine amcasının ailesini kendi ailesiymiş gibi görmesi güzeldi.
  Pınar Yetimoğlu 3/A sınıfı öğrencisi İlkim Alpvural

 4. -Çocuk bahçesi piyesini beğendim.İçinde sevgi vardı. -Anne babalar asla unutulmaz. -Seslendirici iyi seslendirdi. -En çok 7. bölümden etkilendim. -En çok Oğuz’un parmaklarını hareket ettirdiğini söylediği cümle aklımda kaldı -Ayça yaramazdı ve sarı saçlıydı. -Metin’de akkıllı ve mavi gözlüydü. -Oğuz ise akkıllı biraz huysuz ve yeşil gözlüydü.

 5. Tema koleji 3/A ögrencisiyim Pınar Yetimoglu ögretmenimin tavsiyesiyle dinlemeye başladım hikayeyi dinlerken keyif aldım en çok Metin’in annesini kaybetmesine üzüldüm ama sonunda doktor olması beni çok sevindirdi

 6. Ben ilk bölümlerde çook ağladım.Metin’in annesini kaybetmesi çok üzücüydü.Ama dedenin ses tonu güzeldi.Yani hepsinin sesi güzeldi.Ama biraz ağlatıcı ve hüzünlü olmuş ama 4.bölümden sonra piyes daha mutluydu.Hepsini çok sevdim teşekkürler trt çocuk bahçesiiiiiiiiiii.:):):):)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.