BATTAL GAZİ

Malatya komutanı Seyyid Hüseyin Gazi, Bizans kalesi Amoryon, komutanı Samaş, tarafından tuzağa düşürülerek öldürülür. Serdar olarak yerine geçen Abdülselam, Hüseyin Gazi’nin intikamını almakta çekinik davranınca, Şehit Hüseyin Gazi’nin oğlu Battal Gazi, babasının intikamını almak için harekete geçer

Yapım: TGRT
Tür: Macera, Kahramanlık, Biyografi
Menşei: Yerli
Yapım: Mehmet Köseoğlu
Uyarlayan: Tayfun Türkili, Mehmet Mert
Kayıt Montaj: Mahmut Acar


6
Kimler Neler Demiş?

avatar
2 Comment threads
4 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
3 Comment authors
CengizMustafa TURHANmuratMustafa Recent comment authors
  Subscribe  
En Yeniler Eskiler Beğenilenler
Bildir
Mustafa
Ziyaretçi
Mustafa

Çok harika yapılmış bir Arkası Yarın oyunu. Bence Türk Filmlerine taş çıkartacak bir oyun. Ama benim merak ettiğim şu: Mesela Battal Gazi Afyon yakınlarındaki Keşiş kalesini 300 askeriyle 60 bin Bizans askerine karşı savunuyor. Bu nasıl mümkün? Tamam filmlerde de buna benzer sahneler sergileniyor. Ama her ne olursa olsun gerçeklere bir şekilde bağlı kalınacak olursa gerçekte bu yaşanmış mıdır? Battal Gazi destanı adı üstünde bir destandır. Ama en sonunda Battal Gazinin tek başına 50 bin Bizans ordusunun içine dalıp onları darmadağın etmesi. Destandan öte Efsane gibi bir şey. Gerçekten bunlar yaşanmış mıdır?

murat
Ziyaretçi
murat

elbette tek bir kişi 50 bin askeri yenemez…ama burda konu battal gazinin cesareti ve namına yakışır destanıdır..bir elma agacını kökünden sökecek kadar güçlü kuvetlimiş battal gazi..egerki gercektende 50 bin askere daldıysa zaten onun heybetinden korkmuş ve geri çekilmişlerdir..lakin ölüm sebebi uzaktan atılan oklardan dır..

Mustafa TURHAN
Ziyaretçi
Mustafa TURHAN

Arkası yarın ve Radyo Tiyatrolarından en çok beğendiğim ve severek dinlediklerim TGRT FM”de yayınlananlar. Ama Arkası yarın programları ara konuşma ve özet anlatımlar kırpılarak tek parça halinde sunulsa çok daha güzel olur. Böyle bir çalışma yapıp paylaşırsanız çok memnun olurum. Teşekkürler.