BATTAL GAZİ

Malatya komutanı Seyyid Hüseyin Gazi, Bizans kalesi Amoryon, komutanı Samaş, tarafından tuzağa düşürülerek öldürülür. Serdar olarak yerine geçen Abdülselam, Hüseyin Gazi’nin intikamını almakta çekinik davranınca, Şehit Hüseyin Gazi’nin oğlu Battal Gazi, babasının intikamını almak için harekete geçer

Yapım: TGRT
Tür: Macera, Kahramanlık, Biyografi
Menşei: Yerli
Yapım: Mehmet Köseoğlu
Uyarlayan: Tayfun Türkili, Mehmet Mert
Kayıt Montaj: Mahmut Acar


 1. akd avatarı
  akd

  Super bir derleme, emeklerinize saglik. Tarihimizi boyle zevkle dinlemek cok guzel.

 2. Mustafa TURHAN avatarı
  Mustafa TURHAN

  Arkası yarın ve Radyo Tiyatrolarından en çok beğendiğim ve severek dinlediklerim TGRT FM”de yayınlananlar. Ama Arkası yarın programları ara konuşma ve özet anlatımlar kırpılarak tek parça halinde sunulsa çok daha güzel olur. Böyle bir çalışma yapıp paylaşırsanız çok memnun olurum. Teşekkürler.

  1. Cengiz avatarı
   Cengiz

   Mustafa Bey, arkası yarın dinlerken ben de özetleri atlayarak dinliyorum. Genelde oynatıcı kontrolünden iki dakika civarı başlangıçtan atlatarak özetleri geçiyorum.
   Bu isteğinizin nedenini çok iyi anlıyorum ve size hak veriyorum.
   Ancak TGRT FM’in oyunlarını, yapımcı haklarına saygı göstermek için TGRT FM youtube kanalı üzerinden paylaşıyorum. TGRT FM kendisi bu şekilde birleştirip yayınlamadıkça, benim oyunları birleştirerek yayınlamam doğru olmaz.

   1. Mustafa TURHAN avatarı
    Mustafa TURHAN

    Siz de haklısınız Cengiz bey. Ben bir yerden bulmuştum Battal Gazi oyununun tek part halini. Ama 25 bölümden oluşan Atçalı Mehmet Efe, Oğlumu İstiyorum ve başka diğer oyunları mp3edit programlarından yapmıştım ve gayet başarılı da olmuştu. Yani iş başa düşünce insan yapıyor. İnşallah bunda bir telif yoktur. Saygılarımla…

    1. Cengiz avatarı
     Cengiz

     Telif hakkı var.
     Ayrıca neden telif hakkını sorduğunuzu anlamadım.

 3. Mustafa avatarı
  Mustafa

  Çok harika yapılmış bir Arkası Yarın oyunu. Bence Türk Filmlerine taş çıkartacak bir oyun. Ama benim merak ettiğim şu: Mesela Battal Gazi Afyon yakınlarındaki Keşiş kalesini 300 askeriyle 60 bin Bizans askerine karşı savunuyor. Bu nasıl mümkün? Tamam filmlerde de buna benzer sahneler sergileniyor. Ama her ne olursa olsun gerçeklere bir şekilde bağlı kalınacak olursa gerçekte bu yaşanmış mıdır? Battal Gazi destanı adı üstünde bir destandır. Ama en sonunda Battal Gazinin tek başına 50 bin Bizans ordusunun içine dalıp onları darmadağın etmesi. Destandan öte Efsane gibi bir şey. Gerçekten bunlar yaşanmış mıdır?

  1. murat avatarı
   murat

   elbette tek bir kişi 50 bin askeri yenemez…ama burda konu battal gazinin cesareti ve namına yakışır destanıdır..bir elma agacını kökünden sökecek kadar güçlü kuvetlimiş battal gazi..egerki gercektende 50 bin askere daldıysa zaten onun heybetinden korkmuş ve geri çekilmişlerdir..lakin ölüm sebebi uzaktan atılan oklardan dır..

  2. Seyit avatarı
   Seyit

   Evet yaşanmıştır imanın verdiği cesaret ve şehitliğin verdiği lezzet diğer tarafta Bizansin ölmek istemeyen dünya lezzetlerini isteyen bir ordu çok fark var arada Allah melekleriyde yardım ediyorsa neden olmasın ki

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: İçerik koruma altındadır.