Sponsorumuz

BEKLENEN MİSAFİRLER

Yakın bir zamanda kacasını kaybedip dul kalan hanımefendi evinde bir davet verir. Bu davete eski aşkını ve onun karısını çağırır.

Eserin yazarı Alexandre Dumas Fils, Alexandre Dumas’ın (Monte Kristo Kontu, Üç Silahsörler, Demir Maske, Siyah Lale eserlerinin yazarı) bir kadın terzisinden dünyaya gelen (gayri meşru) çocuğu dur. 1831 yılında yedi yaşına geldiğinde babası tarafından resmi olarak oğlu olarak kabul edilir ve babası onun iyi bir öğrenim görmesini sağlar. (Fils, Fransızca oğul demektir.
Alexandre Dumas Fils = Alexandre Dumas’ın oğlu)
Kaynak: Wikipedia

Sen babana bakma yavrucuğum, o doğru söylediği için amcana kızıyor. Çocuklar kırbacı, insanlar da gerçeği sevmezler. Yarın sen de büyüyecek, erkek olacak, kadınları seveceksin. Sonra yeryüzündeki tek erkek sanki yalnız senmişsin gibi sana gelinceye kadar başkasını sevmiş olmasın diyeceksin. Sonra seni taparcasına sevdiklerine kanaat getirince de onları bırakıp başkalarına gideceksin. Sevmediklerini öğrendiğin vakit, kendin de onları sevmediğin halde, babacığının şimdi yaptığı gibi kıskançlıktan küplere bineceksin. Ya benim güzel bebeğim sen de budala (olacaksın) ve daha başka budalaların babası olacaksın. Senden olanlar da daha bir çok budalaların doğmasını sağlayacak.
(Radyo Tiyatrosundan bir sahne)

Yapım: TRT
Tür: Aşk, Duygusal, Dünya Edebiyatı
Menşei: Yabancı
Yazan: Alexandre Dumas Fils
Türkçesi: Mahmut Sait Kılıççı
Mikrofona Koyan: Zihni Küçümen
Teknik Prodüksiyon: Kani Acın

Seslendirme
Rıza Tüzün
Coşkun Tunçtan
Nedret Güvenç
Sevinç Aktansel

TRT resmi sitesi üzerinden dinlemek için buraya tıklayınız.

Sponsorumuz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


error: Content is protected !!