BRAHMS’I SEVER MİSİNİZ?

Paula, orta yaşlı mesleğinde tutunmaya çalışan bir iç dekoratördür. Bir gün iş için gittiği Amerikalı bir müşterisinin evinde bulunduğu esnada evin genç, yakışıklı, bir o kadar da şımarık, avukat adayı oğlu ile tanışır. Genç delikanlı Paula’yı görür görmez ondan etkilenir.

Eser 1961 yılında “Goodbye Again” adı ile sinemaya uyarlanmıştır.
Eserin Türkçe romanı yine “Brahms’ı Sever misiniz” adı ile yayımlanmıştır. Son basımı 1995 yılında olmak üzere farklı yayınevleri tarafından beş kere basılmıştır.

Yapım: TRT
Tür: Aşk, Romantik, Duygusal, Dram
Menşei: Yabancı (Fransa)
Yazan: Françoise Sagan
Eser: Aimez-vous Brahms? (Roman-1959)
Türkçesi: Ünal Üstün
Mikrofona Koyan: Zihni Küçümen
Teknik Prodüksiyon: Sadettin Kadıoğlu

Seslendirme
Şehir Tiyatrosu Sanatçıları
Simon: Fuat İşhan
Paula Tessier: Nedret Güvenç
Theresa: Nezahat Tanyeri
Roje: Kamran Usluer

9 comments

  1. Mükemmel bir paylaşım. Oyuncular harika seslendirmişler. Özellikle Nedret Güvenç kelimenin tam anlamı ile show yapmış.Devamlı dinliyorum, kulağımın pası siliniyor. Oyunculuk bu.

  2. Keşke aynı adla sinemaya konulsaydı .François Sagan korku kitapları yazmıyor muydu ?Araştıracağım.
    Üçü de sevdiğim oyuncular(filmdekiler yani) . Nedret Güvenç,Nezahat Tanyeri ve Kamran Usluer mükemmel oyunculardır.Tıpkı 3. Richard ‘daki gibi.

    Spoiler
    Rauges Paula’yı gerçekten seviyor.Simon ise sadece bir çapkın .Kadın yaşlı Simon gençlik çağında şımartılmış hala olgunlaşamamış annesinin kucağın -dan kızların dizlerine düşmüş .

    Fonda çalan müzik sanırım değil ta kendisinin ,Brahms’ın 3 numaralı Senfonisidir. İyi müzikten anlarım . Dinleyin derim ,çok romantik.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir