CEZAEVİNDE İSYAN

Şehir hapishanesinin en azılı iki mahkum hapishaneden kaçmaya karar verirler. Bunun için bir ip merdiven ve iki tabancaya ihtiyaçları vardır. İp merdiveni onlarla beraber gelmesi karşılığında Peter adında bir mahkuma yaptırırlar. Tabancaları ise Dan’ın karısı Nora hapishaneye sokacaktır. Bunun için kocasını hapishane de ziyarete gelirken fermuarlı etek giyerek gelecektir. Her seferinde eteğindeki fermuardan dolayı elektronik kapı ötmesine rağmen gardiyanlar Nora’nın üzerinde bir şey bulamaz. Nora’nın her geçişinde elektronik kapının ötmesine alışan gardiyanlar artık Nora’yı incelemeden, hapishaneye girmesine izin vermektedirler. Dan’ın eski hapis arkadaşı silah deposunu soyarak çaldığı silahları Dan’ın karısına verir. Dan’ın karısı Nora silahları hapishaneye soktuktan sonra üç mahkum yemekhanede olay çıkartarak kendilerini, en kolay kaçacakları tecrit koğuşuna attırır.

Yapımcı: TGRT
Tür: Suç
Yapım & Yönetim: Mehmet Köseoğlu
Yazan: Ben Benson
Radyoya uyarlayan: Saruhan Saray
Seslendirme Yönetmeni: İskender Bağcılar, Neslihan Gürgün
Ses Kayıt & Montaj: Engin Karagöz

5 comments

 1. Sonuna kadar her anı heyecan dolu bir oyun… soluksuz dinledim.. gereksiz tasvirler yok.. bir prison break filminin kaçış sahnesinde bu kadar heyecanlandım, bir de bu oyunda.. müthiş

 2. Güzel ve soluksuz dinlenecek bir hikayeydi pardon oyundu . Zevkle dinlemekteyim.

  Spoiler Göster
  Ancak üçüncü şahısa hiç güvenmiyorum.Karısına da ben de kadınım ama paraları istemesinden belli. Sonra cezaevi giysilerinden de kurtulmaları gerekir.Sağlam bir adam bulamadılar mı ? Kaçaklarımız sağlam da öteki değil kadına aşık olup para aşırabilir. En iyisi koğuştaki isyandan yararlanıp kaçmalılar. Bu isyanı alevlendirmeliler. Tecrit koğuşuna bilinçli gidilir .Prison Break ‘teki gibi. Hapishane müdürü de çok şapşal. Asıl olay kendi aralarında çıktı. Gardiyanın yaralanması da kötü oldu tabii…Şimdi hiç kaçamazlar.
 3. Mükemmel bir oyundu.

  Spoiler
  İkinci ,üçüncü kişilere güvenmem. Gardiyan ayağını kırdı tam oldu . Laura'ya da güvenmemiştim. Ama beni yanılttı. Umarım timsah gözyaşları değildir. Prison Break'e benzeyen yönü var. O da tecrit koğuşuna tıkılmak.Polisiye -gerilim ve gizem dışında hiçbir yapım benim ilgimi çekmiyor. Üstelik ben bir kadınım.Yaşlı gardiyana çok üzüldüm.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir