CEZAEVİNDE İSYAN

Şehir hapishanesinin en azılı iki mahkum hapishaneden kaçmaya karar verirler. Bunun için bir ip merdiven ve iki tabancaya ihtiyaçları vardır. İp merdiveni onlarla beraber gelmesi karşılığında Peter adında bir mahkuma yaptırırlar. Tabancaları ise Dan’ın karısı Nora hapishaneye sokacaktır. Bunun için kocasını hapishane de ziyarete gelirken fermuarlı etek giyerek gelecektir. Her seferinde eteğindeki fermuardan dolayı elektronik kapı ötmesine rağmen gardiyanlar Nora’nın üzerinde bir şey bulamaz. Nora’nın her geçişinde elektronik kapının ötmesine alışan gardiyanlar artık Nora’yı incelemeden, hapishaneye girmesine izin vermektedirler. Dan’ın eski hapis arkadaşı silah deposunu soyarak çaldığı silahları Dan’ın karısına verir. Dan’ın karısı Nora silahları hapishaneye soktuktan sonra üç mahkum yemekhanede olay çıkartarak kendilerini, en kolay kaçacakları tecrit koğuşuna attırır.

Yapımcı: TGRT
Tür: Suç
Yapım & Yönetim: Mehmet Köseoğlu
Yazan: Ben Benson
Radyoya uyarlayan: Saruhan Saray
Seslendirme Yönetmeni: İskender Bağcılar, Neslihan Gürgün
Ses Kayıt & Montaj: Engin Karagöz

4 thoughts on “CEZAEVİNDE İSYAN

    1. Bu oyun bana Prison Break Dizisini anımsattı. O ne güzel senaryoydu öyle! Hapishaneden Kaçış tipi film ya da kitaplar hep çok hoşuma gitmiştir. bir dizi riski olan bir oyun.Ancak heyecanlı….

  1. Sonuna kadar her anı heyecan dolu bir oyun… soluksuz dinledim.. gereksiz tasvirler yok.. bir prison break filminin kaçış sahnesinde bu kadar heyecanlandım, bir de bu oyunda.. 👍müthiş

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir