DELİ BALTA

Kendine verilen özel görevleri yerine getiren Deli Balta, adeta tek başına bir ordudur. Bu özelliği ile Osmanlı’nın düşmanlarının korkulu rüyası olur.

Yapım: TGRT
Tür: Macera, Kahramanlık, Osmanlı
Program Yönetmeni: Ümit İsmailoğlu
Yazan: Gürbüz Azak
Senaryo: Hanefi Söztutan
Yayına Hazırlayan: Hüseyin Aydemir

1. BÖLÜM

2. BÖLÜM

3. BÖLÜM

4. BÖLÜM

6 thoughts on “DELİ BALTA

  1. Şu anda bu oyunu dinliyorum. Full olarak tek part şeklinde düzenlenmiş. Bu oyun gerçekten çok harika. Bana göre Cüneyt Arkın abimizin(bu arada kendisine sevgi, saygı ve selamlarımı gönderiyorum) oynadığı Battal Gazi filmlerine taş çıkartacak cinsten. Oyunu dinlerken Battal Gazi’nin meydan okumaları, yiğitlikleri ve dövüş sahneleri gerçekten insan tüylerini ürpertiyor. Müzik de tam oyuna oturmuş. Bu oyunu her dinlediğimde ilk defa dinliyormuşum gibi bir merak ve heyecanla dinliyorum. Gerçekten harika bir şekilde yapılmış bir oyun. Emeği geçen yediden yetmişe herkese çok teşekkür ediyorum. Bu harika bir eser, harika bir sanat. Tek eksiği, seslendirme oyuncusu eksikliği. Oyun tarihisel ve uzun bir oyun olduğu için haliyle çok sayıda karakter barındırıyor. Bazı karakterleri aynı kişinin seslendirmesi oyunun tek hatası ama çok güzel yapıldığı için çok fazla da dikkat çekmiyor.

    Bu arada Osmanlı Adaleti oyununu da dinlemenizi tavsiye ederim. Bu oyun ünlü Fransız romancısının dünya gezisinde Çanakkale’yi ziyareti sırasında başından geçen olayın oyun kurgulamasından oluşuyor. Yani tamamen gerçek yaşanmış bir olay. Oyunu ilk dinlediğimde hem gözlerim yaşardı hem de bir Türk ve Müslüman olarak bir kez daha gurur duydum.

    1. Ben bu yorumu aslında Battal Gazi arkası yarın oyunu için yapmıştım. Ama belli ki bir yanlışlık olmuş. Neyse bu vesileyle Deli Balta oyununu da dinlemiş olacağım. Zira hiç dinlememiştim şimdiye kadar.

  2. İşte bizim kahramanlarımız. Tgrt’nin bu tarz oyunlarını seviyorum. Kaçırılan Osmanlı, Battal Gazi, Kanije Kalesi de dinlenesi

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir