DENİZ KURDU

Amerika’da tanınmış bir yazar olan Van Wayden, deniz yolculuğunda gemisinin batmasından bir süre sonra ayı balığı avlayan bir gemi tarafından kurtarılır. Kendisini kurtaran geminin kaptanı Kurt Larsen acımasız, kötü kalpli birisidir ve gemide ki herkes ondan çok korkmaktadır.
Herkesin kendi ayakları üstünde durması gerektiğine inanan Kurt Larsen, Van Wayden’i hor görmektedir. Ona göre Van Wayden hayatı boyunca hiçbir zorluk ile karşılaşmamış, daima babasının koruyucu kanatları altında yaşamıştır. Kurt Larsen, Van Wayden’e gemi içerisinde para karşılığı çalıştırmaya başlar.
Bir gün denizde içinde insanlar olan bir sandal görürler. Sandalda bir de bayan(Maud Brewster ) vardır. Maud Brewster de Van Wayden gibi bir yazardır. Maud Brewster, Van Wayden’i kitaplarından tanır ve aralarında bir yakınlık başlar ama Kurt Larsen de Bayan Maud’a karşı boş değildir.

Yapım: TGRT
Eser: Jack London
Yapım ve Yönetim: Mehmet Köseoğlu
Radyoya uyarlayan: Tayfun Türkili
Seslendirme Yönetmeni: İskender Bağcılar & Neslihan Gürgün
Kayıt: Engin Karagöz
Montaj: Muhittin Sami Yaygıngöl

2
Kimler Neler Demiş?

avatar
2 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
2 Comment authors
AçıksözSamet ÇAKIR Recent comment authors
  Subscribe  
En Yeniler Eskiler Beğenilenler
Bildir
Samet ÇAKIR
Ziyaretçi
Samet ÇAKIR

Keyifli ve sürükleyici bir oyun. Dinlemenizi tavsiye ederim. Çoğu zaman “Hımbıl”ın yaptıklarına kızmadım desem yalan olur. 🙂

Açıksöz
Ziyaretçi
Açıksöz

Kurt Larsen acımasız ama realiteden yola çıkarak insan doğasının gerçeğini ortaya koymada bazen bir filozof kadar başarılı. Kaçırmayın.