DENİZ KURDU

Amerika’da tanınmış bir yazar olan Van Wayden, deniz yolculuğunda gemisinin batmasından bir süre sonra ayı balığı avlayan bir gemi tarafından kurtarılır. Kendisini kurtaran geminin kaptanı Kurt Larsen acımasız, kötü kalpli birisidir ve gemide ki herkes ondan çok korkmaktadır.
Herkesin kendi ayakları üstünde durması gerektiğine inanan Kurt Larsen, Van Wayden’i hor görmektedir. Ona göre Van Wayden hayatı boyunca hiçbir zorluk ile karşılaşmamış, daima babasının koruyucu kanatları altında yaşamıştır. Kurt Larsen, Van Wayden’e gemi içerisinde para karşılığı çalıştırmaya başlar.
Bir gün denizde içinde insanlar olan bir sandal görürler. Sandalda bir de bayan(Maud Brewster ) vardır. Maud Brewster de Van Wayden gibi bir yazardır. Maud Brewster, Van Wayden’i kitaplarından tanır ve aralarında bir yakınlık başlar ama Kurt Larsen de Bayan Maud’a karşı boş değildir.

Yapım: TGRT
Eser: Jack London
Yapım ve Yönetim: Mehmet Köseoğlu
Radyoya uyarlayan: Tayfun Türkili
Seslendirme Yönetmeni: İskender Bağcılar & Neslihan Gürgün
Kayıt: Engin Karagöz
Montaj: Muhittin Sami Yaygıngöl

3 thoughts on “DENİZ KURDU

  1. Jack London’ın bu sürükleyici romanını okuduğum kadar büyük bir zevkle, tiyatrosunu da dinledim. Zengin bir aileden gelen Van Weyden’in geçirdiği deniz kazasından sonra, kaptan Wolf Larsen tarafından kurtarılmasını, kendini şiddet dolu gerçek dünya’ da bulmasını ve cesur bir eylem adamına dönüşmesini hiç sıkılmadan bir solukta dinleyeceksiniz. Ve kaptan, muazzam bir karakter! Tavsiye ederim.

  2. Kurt Larsen acımasız ama realiteden yola çıkarak insan doğasının gerçeğini ortaya koymada bazen bir filozof kadar başarılı. Kaçırmayın.

  3. Keyifli ve sürükleyici bir oyun. Dinlemenizi tavsiye ederim. Çoğu zaman “Hımbıl”ın yaptıklarına kızmadım desem yalan olur. 🙂

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir