Sponsorumuz

GECE NÖBETÇİSİ

Ellen, zengin bir kadındır. Ancak bir süredir psikolojik sorunlar yaşamaktadır. Kocası ona iyi geleceğini düşünerek Ellen’i yurt dışına göndermek istemektedir. Bir gece pencereden sokağın karşısında işlenen bir cinayete şahit olur. Kocası, Ellen’in hayal gördüğüne inanır. John, karısının ısrarına dayanamaz ve istemeye istemeye polisi arar.

Gece nöbetçisi oyunu pek çok yönden Patrick Hamilton’un “Gas Light” (1938) oyunu ile benzerlikler gösteriyor. Gas Light, 1944 yılında sinemaya aktarıldı. Gece nöbetçisi oyunu ise 1973 yılında “Night Watch” adı ile beyaz perdeye aktarılmıştır. Film Türkiye’de “Bir gece vakti” adı ile yayınlanmıştır.

Yapım: TRT
Tür: Gizem, Suç, Polisiye,
Menşei: Yabancı
Yazan: Lucille Fletcher
Çeviren & Uygulayan: Duygu Uğur
Reji: Kemal Bekir
Efekt: Erhan Mesutoğlu

Seslendirme
Ellen: Ani İpekkaya
John: Erdoğan Gemicioğlu
Helga: Gül Gülgün
Vanelli: Şener Şen
Blanj: Alev Gürzap
komiser Walker: Bilge Zobu
Doktor Lake: Perihan Tedü
Some Hug: Yavuz Şeker

https://www.youtube.com/watch?v=qkGW9buaxd4

Sponsorumuz

“GECE NÖBETÇİSİ” için 8 yanıt

 1. Samet ÇAKIR avatarı
  Samet ÇAKIR

  İlginç ve sürükleyici başka bir oyun daha. Sürükleyici olması sıkılmadan devamlı oyuna konsantre olmanızı sağlıyor. Gerçek mi, hayal mi diye git-gel yaşıyorsunuz ama sonunda her şey açığa kavuşuyor. Dinlemenizi tavsiye ederim.

  1. Cengiz avatarı
   Cengiz

   Samet Bey merhaba
   Sitemize olan katkılarınız ve desteklerinizden dolayı teşekkürler.

   1. Samet ÇAKIR avatarı
    Samet ÇAKIR

    Merhabalar,

    Asıl ben teşekkür ederim böyle bir platform oluşturduğunuz için. Oyunların konularını içerik olarak eklemeniz çok hoşuma gidiyor. Bu sayede daha önce dinlediğim oyunları hemen hatırlayabiliyorum.

    Siteye herkesin üye olabileceği üyelik sistemi de eklerseniz çok daha güzel olacağını düşünüyorum.

    1. Cengiz avatarı
     Cengiz

     Aslında bir ara vardı. Ama pek kullanılmadığı için kaldırdım. (Siteyi yavaşlatıyor gibi de geldi.)
     Tekrar siteye eklerim ama insanların hesaplarına girip dinlediklerim, dinleyeceklerim gibi seçenekler ile oyunları işaretleyebileceği bir eklenti arıyorum. Ancak henüz bulamadım.
     İnşallah bir terslik olmazsa bu hafta sonu eklerim.

     1. Samet ÇAKIR avatarı
      Samet ÇAKIR

      Bildiğiniz üzere WordPress’in birçok eklentisi mevcut. Söylediğiniz eklenti, wordpress altyapısı kullanan birçok film sitesinde mevcut. Umarım bulup ekleyebilirsiniz. Bu şekilde mevcut siteyi daha fonksiyonel hale getirmiş olursunuz.

 2. Görkem avatarı
  Görkem

  Keşke kayıtların yıllarını da bilebilsek, birçoğu 70’lerden sanırım, tiyatroda izleme şansı bulamadığımız bir çok oyuncunun sesleriyle oyunculuklarına tanık oluyoruz. Ölenlere Allah rahmet eylesin, yaşayanlara Allah uzun ömürler versin.

 3. Ahmet avatarı
  Ahmet

  Merhabalar
  Bir radyo tiyatrosu tutkunu olarak son bir yıldır sürekli cinayi tiyatroları takip ediyorum..site editörümüzden bilinen değil de yeni ve hiç yayınlanmamış tiyatroları bekliyorum..saygılarımla

  1. Cengiz avatarı
   Cengiz

   Ahmet Bey merhaba,
   Şu aralar yoğunluktan dolayı çok fazla paylaşım yapamadım ama ilk fırsatta paylaşımlara yeniden başlayacağım. Elimden geldiğince de polisiye oyunlara öncelik vereveğim.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


error: Content is protected !!