GECE YOLLARDA

Bay Volerio, ilkeleri için yaşayan, hayattaki en büyük amacı adaletin yerini bulması olan bir avukattır. İlkelerinden taviz vermemesi sonucu çok para kazanıp lüks içinde yaşayabilecek olmasına rağmen tüm bunları elinin tersi ile itmiştir. Bu durumdan karısı pek memnun değildir. Karısı arkadaşları gibi lüks içinde yaşayıp değerli mücevherler, pahallı giysiler giyinip kuşanmak ister. Ancak en büyük sorun oğludur. Bir gece Valerio’nun oğlu silahlı bir suça karışır. Onu bu durumdan ancak babası kurtarabilir. Valerio oğlu için, hayatını adadığı ilkelerinden vazgeçecek midir?

Arşivimdeki dosyanın kalitesinin biraz düşük olmasından dolayı (her ne kadar dinlerken çok rahatsız etmese de) oyunun youtube üzerinde yapılmış başka bir paylaşımını da ekledim.

Yapım: TRT
Tür: Aile, Suç
Menşei: Yabancı
Yazan: Renato Lelli
Çeviren,Uygulayan, Reji : Zihni Küçümen
Efekt: Erhan Mesutoğlu

Seslendirme
Valerio: Toron Karacaoğlu
Ses: Güler Alış
Lucia: Nedret Güvenç
Morisio: Burçin Oraloğlu
Mario: Güven Şengil
Jinji: Metin Çoban
Jidante: Kayhan Yıldızoğlu

3 yorum

  1. Tiyatroların içeriğini özet şeklinde paylaşmanız çok güzel olmuş. Uzun zamandır bu tiyatroyu arıyordum. “Avukat” anahtar kelimesini sitenizde aratarak sonunda buldum. Radyo tiyatrolarını 3-4 gündür sitenizden dinliyorum.

    5-6 yıldır radyo tiyatrosu dinleyen biri olarak neredeyse tüm radyo tiyatrolarını (bazılarını 20-30 kere) dinledim. Son zamanlarda önceden dinlediğim ve hoşuma giden tiyatroları hatırlayarak tekrar dinliyorum.

  2. Toron Karaca,Burçi Oraloğlu zaten seslerine bayıldığım kişilerdi.Nedret Güvenç te çok yakışmış.Çok güzeldi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir