GULYABANİ

Muhsine, Ayşe Hanım’ ın tavsiyesiyle bir köşkte hizmetçilik yapmak için köşke doğru Ayşe Hanım ile beraber yola çıkar. Yolda arabacı köşk ile ilgili söylentileri anlatır. Arabacının anlattığına göre Muhsine’nin getirildiği köşkün her tarafında her gece cinler, periler dolaşmakta ve köşke giren bir daha çıkamamaktadır. Muhsine eve vardıktan sonra geri dönmek istese de onu köşke getiren Ayşe ‘Hanım onu bırakıp çoktan kaçmıştır. Köşk ahalisinin anlattıkları da arabacıyı destekler niteliktedir. Köşkte cinler perilere karşı neler yapması gerektiği köşk ahalisi tarafından ayrıntılı olarak Muhsine’ye anlatılır. Köşkten kaçamayacağını anlayan Muhsine kendisine tembihlenenleri yaparak kendisini korumaya çalışır fakat bir gece erkek bir peri Muhsine’nin odasına gelir.
Hüseyin Rahmi Gürpınar’ın eserinden radyo tiyatrosuna uyarlanan oyun, az sayıdaki korku-gerilim tarzı oyunlardan birisi.

Yapım: TRT
Tür: Korku, Gerilim, Gizem, Türk Edebiyatı, Türk Klasikleri
Menşei: Yerli
Seri: Mikrofonda Tiyatro
Eser: Hüseyin Rahmi Gürpınar
Radyoya uygulayan: Raik Alnıaçık
Rejisör: Mahir Canova
Efekt: Tahsin Tembel

Seslendirenler
Arabacı: Semih Sergen
Ayşe: Gönül Fehman
Muhsine: Gülşen Alnıaçık
Ruşen Abla: Nürşen Özkul
Çeşmifelek kalfa: Nermin Sarıova
Ses: Sevinç Aktansel
Hasan: Savaş Başar
Bekir: Erol Amaç
Cin: Raik AlnıAçık
Sam Sam: Nurtekin Odabaşı

2 thoughts on “GULYABANİ

  1. Defalarca dinledim. Harika. Çok akıcı. Elbette eserin Hüseyin Rahmi Gürpınar ‘ın olması ve mükemmel seslendirmenin de etkisi büyük.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir