HAMBURGER

Oyun arkadaşı Cemil ile kavga eden Ali, kardeşi Salih’i de alıp eve dönmüştür. Ama sofrada annesinin hazırladığı yemekleri değil de hamgurger isteyince buna sinirlenen babası ile tartışır. İstediği alınmadığı için annesi ile babası tarafından hiç sevilmediği düşüncesi ile evi terk eder. Üstelik kardeşi Salih’te katılmıştır yanına.

Yapım: TRT (Ankara Radyosu)
Tür: Çocuk, Aile
Seri: Çocuk Bahçesi
Menşei: Yerli
Yazan: Yasemin Tez
Dramaturg: Selma Fındıklı
Yöneten: Murat Atak
Yapımcı: Ersan Edinç
Efektör: Ömer Atilla Ulaş

Seslendirme
Anne: Ayşe Akınsal
Baba: Ahmet Türkoğlu
Ali: Berk Özçağatay
Salih: Hakan Coşar
Cemil: Sinan Tartanoğlu
Anlatan: Gülseren Gürtunca
Mustafa: Erinç Yener
Yaşlı Adam: Ali Hürol

TRT resmi sitesi üzerinden dinlemek için buraya tıklayınız.

15 thoughts on “HAMBURGER

 1. Hamburger hikayesini çok sevdim. Özellikle çocukların babalarına hamburger almadığı için kızıp evden kaçmaları hiç ama hiç doğru değildi. Sonra yaptıklarının hata olduğunu farketmeleri çok beni mutlu etti.
  Pınar Yetimoğlu 3-A sınıfı öğrencisi Çınar Ateş Pasin

 2. Doğa Nil,Asya,İlkim ve ben Eylül Tema Koleji 3/A sınıfı öğrencileriyiz.Radyo tiyatrosunu sınıf öğretmenimiz Pınar Yetimoğlu’nun tavsiyesiyle dinlemeye başladık.Düzenli olarak dinliyoruz ve çok beğeniyoruz.Teşekkürler radyo tiyatrosu.

 3. Çok beğendim. Dinlerken olaylar gözümün önünde canlandı. Seslendirmeler çok güzeldi. Çocukların hamburger için evden kaçmaları çok yanlıştı. Zaten onlar da hatalı davrandıklarını farketti, buna çok sevindim.

 4. Genç arkadaşların radyo tiyatrosu dinlediklerini görünce ayrı bir mutlu oluyor, sitenin kuruluş amacına her gün biraz daha yaklaştığını hissediyorum.
  Hepinize ayrı ayrı teşekkür ederim.
  Yorumlarınız ile siteye olan inancımı tekrar canlandırdınız.

 5. beğendim ders çıkartılacak bir piyes,asla ailemizin sözünden çıkmamalı ve bizi sevmediklerini düşünmemeliyiz.en çok yaşlı adamın yanlarına gelmesinden etkilendim ilk önce kötülük yapacağını düşündüm.yaşlı adam ve alinin sesi çok aklımda kaldıgüce gerek yok önemli olan akıl aklımda kaldı.aliyi kıvırcık saçlı yaşlı adam şişko ve beyaz saçlı hayal ettim.mıstığıda uzun boylu bir çocuk olarak canlandırdım.

 6. Çok güzeldi ama en güzel bölümü 3.dü
  Ama babalarının sözünü dinlemediler .
  En sonunda evlerine gittiler.

 7. Babasıyla tartışan Ali’nin kardeşiyle evden gitmesi kötü oldu. Aç kaldılar. Hatalarını anladılar. Üzücüydü ama oyun hoşuma gitti.

 8. Ailemizin bizi düşündüğünü biliyordum, şimdi daha iyi anladım, çok güzel olmuş izlemiş gibi hissettim..

 9. Yaşlı adamın seslendirmesi gür ve yaşlı birinin sesine benziyordu.Mustafa’nın lakabının Mıstık olması çok uymuş piyese.Ali’nin evden kaçmaya çalışırken Salih’inde ona katılması biraz üzücü olmuş ama yine de beğendim piyesi.

 10. Çocuklar için endişelendim ve bir hamburger için yaptıkları ve başına gelenlere değmezdi

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir