İKİ ARKADAŞ

Biri hırsızlıktan diğeri zimmetine para geçirmekten suçlu iki arkadaş Ali ve Orhan aynı gün hapishaneden çıkar. Orhan’ın hapishanede olduğu sürede annesi hayatını kaybetmiştir. Hayatta birbirlerinden başka hiç kimseleri olmayan Orhan ve Ali’nin tek amaçları namusları ile çalışabilecekleri bir iş bulup helal süt emmiş bir kız ile evlenmektir.

Yapım: TRT
Tür: Dram, Aile, Dostluk, Yaşam
Menşei: Yerli
Yazan: Muzaffer İzgü
Yöneten: Kemal Bekir
Efektör: Erhan Mesutoğlu

Seslendirme
Hapishane Müdürü: Saltuk Kaplangi
Ali: Şener Şen
Orhan: Erhan Abir
Aysel: Filiz Toprak
Dükkan sahibi: Turgut Arseven
Usta: Mümtaz Ener
Nikah Memuru: Oktay Sözbir

Dinlemek için tıklayınız.

9 thoughts on “İKİ ARKADAŞ

  1. harika birşey bağımlısı oldum sabahtan akşama kadar radyo tyatrosu dinliyorm..emeği geçen herkese teşekkür ederim (büyük usta şener şen)

  2. Oyun tahmin ediyorum 1975 1976 yıllarında seslendirilmiş yani tosun Paşa’nın çekildiği dönem de Zaten Şener Şenin de sesinden anlaşılıyor

  3. Öncelikle TRT ye, Yapımı You Tube’a ekleyen Alpay bey’e ve tabiki Cengiz bey’e teşekkürler.
    Erhan Abir’i TRT yapımı çok sayıda oyunda beğenerek dinledim, Hepsinde de çok başarılıydı. Bu yapımda da gayet başarılı. Şener şen’le güzel iş çıkarmışlar. Bu arada Erhan Abir’in en beğendiğim oyunu Karavan. Dinlememiş olanlara tevsiye edebilirim.

    1. Tuncay Bey’i tanımayanlar için. Kendisi radyotiyatrosu.org’un adminidir. Sitemizin kurulum aşamasında ve sonrasında devamlı olarak bize destek vermiştir ve vermeye devam etmektedir. Destekleriniz için teşekkürler.
      Bu arada oyun benim de çok hoşuma gitti. Şener Şen’i başrol de dinlediğim tek oyun yanılmıyorsam.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.