İKİ KİŞİLİKLİ ADAM

Üç gündür kızkardeşinden haber alamayan Lila kızkardeşini aramak için kardeşinin en son konakladığı otele gider. Kardeşini arayan tek kişi kendisi değildir. Çalıştığı şirketten para çalan kızkardeşinin peşine çalınan paraları bulması için şirketi tarafından bir özel dedektif te gönderilmiştir.

Eserin aynı zamanda Alfred Hitchcock tarafından Psycho adıyla çekilmiş sinema filmi de mevcuttur. Sinema filmi ilk gösterildiği sıralarda farklı bir teknik kullanılmasından dolayı bazı seyircilerin kadının banyoda gerçekten öldürüldüğünü sanarak, sinema salonundan çığlık atarak çıktıktan sonra polis karakoluna gidip cinayet ihbarında bulundukları kayda geçmiştir.

Yapım: TGRT
Tür: Gerilim
Yazan: Robert Bloch
Uyarlayan: Tayfun Türkili
Yapım: Mehmet Köseoğlu
Ses & Kayıt: Didem Türkmen
Program Yönetmeni: Erol Güldiken

2
Kimler Neler Demiş?

avatar
1 Comment threads
1 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
2 Comment authors
CengizMustafa Recent comment authors
  Subscribe  
En Yeniler Eskiler Beğenilenler
Bildir
Mustafa
Ziyaretçi
Mustafa

İlk dinlediğimde öyle korkmuştum ki!
Gerçeği daha sonra öğrendim. Ama en sonunda polis şefinin katil için söylediği şeyler beni deli etti. Adam ne olursa olsun iki kişiyi öldürdü, daha başkalarını da öldürecekti. Ama Polis şefi katil için ne yaptığını bilmiyor diyerek adeta onu masum göstermeye çalışıyor. Ama insanları öldürmek için plan yaparken hiç de hasta gibi davranmıyor. Son derece akıllı ve zekice planlar yapıyor da iş tutuklamaya gelince mi masum oluyor?