Sponsorumuz

İKİZLERİN SIRRI

Meral, Doktor kocası Suat’ın tedavi ettiği bir mafya liderinin davetiyle Anadolu’da bir dağ evinde ikiz kızları ile birlikte tatil yaptıkları sırada, bilinmeyen bir nedenle çıkan bir patlama sonucu ikiz kızlarından Lale ile birlikte kazadan ağır yaralı olarak kurtulur. Aynı kazada kocası Suat, ikiz kızları Hale ile birlikte aynı evde bulunan Mafya lideri Cem’in amcası Haşim’in öldüğünü öğrenir. Aradan üç sene geçtikten sonra kızı Lale ağır hastalanır. Doktorlar, küçük kıza akrabalarından birinden hücre nakli yapılmazsa Lale’nin öleceğini söyler. Meral Hanım kocasının akrabalarından birisinin kanının uyma ümidiyle rahmetli kocasının Van yöresindeki köyüne gider. Köye gittiğinde karşılaştığı köyün doktoru patlamada ölen kocasına çok benzemektedir.

Yapımcı: TGRT
Tür: Macera, Gizem
Yapım & Yönetim: Mehmet Köseoğlu
Senaryo: Ahmet Karagül
Seslendirme Yönetmeni: İskender Bağcılar, Neslihan Gürgün
Kayıt & Montaj: İsmail Sert

Sponsorumuz

“İKİZLERİN SIRRI” için 4 yanıt

 1. Tuncay avatarı
  Tuncay

  Zamanında TGRT çok güzel eserler yapmış. Özellikle Arkası Yarın dediğimiz çok bölümlü yapımlar gerçekten çok kaliteli. Keşke biz, Radyo Tiyatrosu sevenler bu yapımcıya ve eserlerine sahip çıkabilseydik ve onlar bu güzel yapımlara devam etseydiler. Özellikle bu sitenin eserleri yapımcının kendi kanalından paylaşma duyarlılığını tebrik ediyorum.

  TGRT Yıllardan beridir Arşivini zaten dinleyiciye kendi sitesinden açmıştı. Şimdi ise aynı eserleri sizinde paylaştığınız üzere kendi You Tube kanalından paylaşıyor. Ancak biz çoğumuz bu yapımları, yapım üzerinde hiçbir hakkı bulunmayan You Tube kanallarından dinliyoruz.

  Hatta You Tube sayesinde durum öyle bir hale geldi ki. Yapımcının kanalları, Yapımcının kanalından çalıp yayınlayanların kanalları birde çalanlardan çalanların kanalları derken. Hak, Hukuk, Haram, Helan, gözetmez olduk. Kendimi de ayırmıyorum tabi ben bu gruptan Allah affetsin.

  Cengiz anlayışına sığınarak yorumu biraz uzattım. Daha öncede söylemiştim tekrar ediyorum siten benim sitemde dahil diğer sitelere fark atar. biliyorum siten çok kişi tarafından takip ediliyor ama az kişi tarafından destekleniyor yinede yılma siten her geçen gün dahada güzelleşiyor. Selamlar.

  1. Cengiz avatarı
   Cengiz

   Tuncay Abi desteğin ve güzel yorumların için teşekkürler.
   Sitenin bu duruma gelmesinde senin de tavsiyelerin ve yardımların önemli rol oynadı. Tüm site adına teşekkür ederim.
   Ne yazık ki bahsettiğin gibi youtube da işler iyice çığrından çıkmış durumda. Bazen sırf moralim bozulmasın diye youtubedan dinlemek istemiyorum.

  2. Mustafa TURHAN avatarı
   Mustafa TURHAN

   Şöyle bir durum da var: Mesela çok sevdiğim bir Arkası Yarın oyununu elbette ilk arayacağımız yer kendi yayınlandığı site. Özetler kesilerek tek part halinde sunulmasını biz takipçiler önce kendi yapımcılarından bekliyoruz. Lakin hem bu özellikte hem de aradığımız oyunlar kendi yapımcısının sitesinde de bulunmadığı zaman başka arayışlar içine giriyoruz. Mesela ben TGRT FM Arkası yarın oyunları yazıp arama motorunda arama yaptığım zaman ilk sayfada yapımcının sitesi bile görünmüyor. Böyle olunca ilk çıkan sitelerde mecbur arıyorsun. Yapımcılar dinleyiciyi daha memnun edici bir çalışma olarak sunarlarsa o zaman direkt yapımcıların sitelerinden de faydalanılabilir. Saygılarımla.

   1. Tuncay avatarı
    Tuncay

    TGRT yapımlarını Arama motorlarında arattığınızda yapımcı sitesinin bulunmaması yada çok arkalarda bulunması konusunda çok haklısınız. TGRT ne yazıkki kendi YouTube kanalını iyi yönetmiyor. Daha önce kendi sitesinde FTP serverde barındırdığı oyunları kaldırıp YouTube a ekledi. saldım çayıra mevlam kayıra. Bütün kuzuları kurtlar kaptı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


error: Content is protected !!