İLANLA EVLİLİK

Zengin bir adam olan Paul uzunca bir süre Afrika’da çalıştıktan sonra Paris’in bir köyüne yakın orman içinde bir ev satın alarak tek başına yaşamaya başlar. Köyde tanıştığı biri yaşadığı evin kendisinden önceki sahibinin hanımının, kocasının kendisini aldatmasını hazmedemeyerek intihar ettiğini anlatır. Paul, evde tesadüfen kadının kocasına yazdığı mektubu bulur ve aslında kadının kocasını terk edeceğini, kocasının mektubun sonunu keserek karısını zehirledikten sonra intihar notu gibi gösterdiğini anlar. Ancak bunu umursamaz ve polise haber vermez.

Tek başına daha fazla yaşamak istemeyen Paul gazeteye evlilik ilanı verir. Bu ilan sayesinde Nina ve oğlu ile tanışır. Nina, genç yaşta dul kalmıştır ve Paul’dan bir kaç yaş büyüktür. Nina ve Paul evlenmeye karar verirler ve Nina oğlu ile beraber Paul’ın yanına taşınır. Paul’un rüya gibi mutlu evliliği, Nina hakkındaki gerçekleri öğrenmeye başladıkça bir kabusa dönüşür.

Yapım: TGRT
Tür: Polisiye, Suç, Roman,
Yazan: Frédéric Dard
Eser: Cette mort dont tu parlais (Roman Türkiye’de “Şu bahsettiğin ölü” adıyla yayınlanmıştır.)
Yapım & Yönetim: Mehmet Köseoğlu
Menşei: Yabancı
Uyarlayan: Tayfun Türkili
Kayıt Montaj: Engin Karagöz

5 thoughts on “İLANLA EVLİLİK

  1. Fena değildi, fakat daha iyi olabilirdi.

    Oyunun yarısına kadar gayet sürükleyici gittiğini söyleyebilirim. Sonrası ise biraz kötü şekilde bağlanıp bitirilmiş gibi.

    1. Ne yazık ki seslendirenlerin bilgisi elimde yok. Ama takipçilerimiz arasında bilgi sahibi arkadaşlar var ise yorum kısmına yazarak bizleri bilgilendirebilirlerse çok memnun oluruz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.