KAHVE FALI

Hakan ile Senem Pazar kahvaltısı yaparken kapıları çalınır. Gelen misafir Hakan Can ile görüşmek ister ama Hakan gelen misafiri tanımamaktadır. Senem’in gelenin Hakan’ın arkadaşı olduğunu sanarak buyur etmesini söylemesi üzerine, Hakan geleni Senemin arkadaşı sanarak içeri alır. Bir süre sonra misafiri ikisinin de tanımadığını anlaşılınca Hakan adını bile bilmedikleri kişiyi göndermek ister. Kendisini Siyah olarak tanıtan kişi evlerine onları korumak için geldiğini, Kahve falı medyumları şirketi tarafından tutuklandıklarını, evde kalmak zorunda olduklarını, yoksa Hakanın akşam altıyı çeyrek gece dört kişiyi öldüreceğini, görevinin bunu engellemek olduğunu söyler.
Farklı senaryosunun yanı sıra Sezai Aydın (Oyun görseli sol) ve Sungun Babacan’ı (Oyun görseli sağ) aynı radyo tiyatrosunda dinlemek çok keyifliydi.

Yapım: TRT
Menşei: Yerli
Tür: Gizem
Yazan: Aşkın Güngör
Yöneten: Toprak Sergen
Efektör: Ersin Temelli

Seslendirenler
Hakan Can: Sungun Babacan
Senem Can: Songül Öden
Selçuk: Canberk Uçucu
Siyah: Sezai Aydın
Mavi: Nilüfer Açıkalın
Kahverengi: Toprak Sergen
Komiser: Ziya Kürküt
Polis: Nuri Karadeniz

5 thoughts on “KAHVE FALI

    1. Oyundan alınan zevk ortama ya da o anki ruh haline göre çok değişebiliyor. Ben de bazen çok beğenip ikinci kere dinlediğim bazı oyunlarda bunu neden bu kadar çok beğenmişim de hafızama kazınmış dediğim oluyor. (Bazen de beğenmediğim oyunları ikinci dinleyişimde çok beğenebiliyorum.)
      Ama kahve falı şahsen beğendiğim oyunlardan birisi.

  1. İşinin uzmanı sanatçılar biraraya gelmişken dinlememek önüne gelen ziyafete hayır demek olurdu.Keyifli seyirler.

  2. Geçen hafta ikinci defa dinledim, aklımda sonunun karısının kocasına doğum günü sürprizi yaparak biteceği kalmıştı. O şekilde dinliyordum, bi baktım sonu böyle bitmedi. Radyo tiyatrolarını karıştırmışım. 🙂

    Bayağı fantastik bir oyun olduğunu söylemeliyim. Dinleyecek başka radyo tiyatronuz yoksa yine de dinlenebilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir