KAN DAVASI

Ali’nin babası bir gece vakti düşman oldukları bir aile tarafından vurulur. Ali’nin annesi Hatun, katili görmüştür ancak katilin kim olduğunu Baş Efendi’ye söylemez. Kocasının katilinin hapse girmesini değil ölmesini istemektedir. Ali ve ailesine amcaları sahip çıkar. Henüz çok küçük olan Ali ve kız kardeşine, çocuklukları boyunca amcaları devamlı olarak babalarının intikamını almaları için telkinde bulunur. Gün gelir Ali büyür, delikanlı olur. Artık sadece amcaları değil, tüm köylü Ali’nin intikam almasını beklemekte ve istemektedir.

Yapım: TGRT
Tür: Töre, Dram
Menşei: Yerli
Yöneten: Mehmet Köseoğlu
Yazan: Tayfun Türkili
Seslendirme: Neslihan Gürgün
Ses Kayıt: Ahmet Atalay
Kurgu: Halil Gültekin

Seslendirme
Hatun: Tülay Duygulu
Recep: Hikmet Eldek
Zeynep: Ahenk Demir
Ali: Doğan Aybay
Elif: Binnaz Möröy
İmam: Mehmet Gürhan
1.Köylü: Orhan Kemal Aydın
2.Köylü: Pekcan Türkeş
Murtaza: Haluk Kesim
Anlatan: Osman Kaplan

2 thoughts on “KAN DAVASI

  1. Ben burada büyük bir yanılgı içine düşmüşüm. Bu sesin sahibi Binnaz Möröy, ben Binnaz Hanım’la Neslihan Hanım’ı karıştırmışım. Özür dilerim

  2. Seslendirme listesinde bir hata olduğunu düşünüyorum. (Listeyi yayından aldığınızı biliyorum) Çünkü Binnaz Möröy’ün sesi çok karakteristik, direkt tanınıyor. Öyle ki bazen Aşkı Memnu’da yan karakterleri seslendirince de tanımıştım sesinden. Buradaki Elif sesi, TGRT’nin başka birçok oyunundan tanıdığımız bir ses ama ismini bilmiyorum. Hatta kendisini özellikle Patroniçe’nin Kızı (Patroniçe rolünde), Fotoğraf Çektiren Ölüler, Fare Kapanı’nda hiçbir şeyi beğenmeyen konuk olarak hatırlıyorum. O hanımın ismini bilen var mı acaba?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir