KARANLIĞIN IŞIĞI

Selina, henüz beş yaşında gözüne gelen tuz ruhu sonucu görme yetisini kaybetmiştir. On sekiz yaşına geldiğinde günlerini evde yemek, temizlik yaparak ve dizdiği boncukları satarak geçirmektedir. Bir yandan da annesinin fiziki ve sözlü tacizlerine maruz kalmaktadır. Bir gün parka giden Selina parkta Gordon ile tanışır.

Eser, Elizabeth Kata’nın “be ready with bells and drums” adlı romanından sinemaya 1966 yılında “a patch of blue” adı ile uyarlanmıştır. Film Türkiye’de sevgili arkadaşım adı ile gösterilmiştir. (Kaynak: ekşi sözlük-entrapmen)

Yapım: TRT (Ankara Radyosu)
Tür: Dram, Aşk, Duygusal
Menşei: Yabancı
Yazan: Elizabeth Kata
Eser: be ready with bells and drums (Roman)
Çeviren & Radyoya Uygulayan: Bilge Bölükbaşı
Yöneten: Semih Sergen
Efekt: Mehmet Turgut
Teknik Yapım: İsmail Hemikli, Aygün Gökçen

Seslendirme
Selina: Müdrike Şensezgin
Rose Ann: Elçin Şanal
Dede: İstemi Betil
Gordon Ralfe: Serhat Nalbantoğlu
Faber: Erhan Gökgücü
Sadie: Ümit Sergen
Yanex: Alp Savaşcı
Pole: Kazım Akşar
1. Komşu: …
2. Komşu: Şahika Günsel
1. Ses: …
2. Ses: Mesut Ertugay

8 thoughts on “KARANLIĞIN IŞIĞI

  1. Gizem Hanım yorumunuzu değiştirdiğim için kusura bakmayın. oyun içeriği ile ilgili yorumları güncellemek zorunda kalıyorum
   Sorunuzun cevabı: evet

 1. Cengiz bey siteyi ayakta tutmak için sarf ettiğiniz çaba takdir edilesi. Her oyun için ayrı ayrı özen gösteriyorsunuz, emeğinize sağlık..

 2. GUZEL BIR OYUN, BANA COK YOGUN DUYGULAR HISSETTIRDI. YAZARIN, OYUNA KOYANLARIN VE OYUNCULARIN EMEGINE SAGLIK. DEFALARCA DINLEDIM. ILKKEZ TEKRAR TEKRAR DINLEDIGIM BIR OYUNLA KARSILASTIM. COK TESEKKURLER.

  1. Can Bey, yeni oyunlarda oyun sürelerini yayınlıyorum. Bu oyun çok önceden yayınlanmış bir oyun olduğu için süre yazmıyor.
   Oyun süresi yazmayan oyunlarda aşağıda gösterdiğim gibi oynatıcıyı başlattıktan sonra oyun süresini oynatıcı üzerinden görebilirsiniz.
   Uyarınız için teşekkürler.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir