KÖRDÜĞÜM

Para için her şeyi yapabilecek bir kişilikte olan Bora gözünü zengin bir fabrikatörün servetine dikmiştir. Bora parasına göz koyduğu fabrikatörün kızı Nermin ile aynı üniversitede okumaktadır. Bora’nın amacı Nermin ile evlenip arzuladığı servete konup fakirlikten kurtulmaktır. Çok yakışıklı bir delikanlı olmasından dolayı Nermin ile arkadaşlık kurması çok zor olmaz. Ancak hesapta olmayan bir şey olur ve Nermin evlilik dışı bu ilişkiden hamile kalır. Nermin’in babası çok tutucu biridir. Nermin’in babasının bu evlilik dışı ilişkiyi öğrenmesi durumunda kızını evlatlıktan reddetmesinden ve servetinden mahrum bırakmasından korkan Bora, Nermin’den karnındaki çocuğu düşürmesini ister. Bora’nın bu isteğini yerine getirmek istemeyen Nermin, Bora’nın para için neler yapabileceğinden habersizdir.

Yapım: TGRT
Tür: Gerilim
Yazan: Tayfun Türkili
Yöneten: Ümit İsmailoğlu
Ses Kayıt: Ahmet Atalay
Kurgu:Savaş Emre Uras

Seslendirenler
Bora: Orhan Kemal Aydın
Nermin: Canan Kılıç
Nuran: Neslihan Gürgün
Macit: Haluk Kesim
Baba: Demiray Erül
Gamze: Şebnem Güner
Meral: Hülya Aksu
Anne: Funda Uğurtay
Süreyya: Doğan Arbay

3 comments

  1. Ders niteliğinde bir oyun.Lütfen kızlarımız gözlerini açsınlar, kendilerini geliştirsinler ve aldıkları eğitimin hakkını versinler.Toplum olarak özellikle kadınların ilerlemesi şart.25 yaşında üniversite öğrencisiyim bu oyunu dinlerken arkadaşlarımın yaşadıkları gözümün önünde bir film şeridi gibi geçti gitti.

  2. Biz de iki kız kardeşiz.Ama okuduk .Hiç böyle hatalar yapmadık .Belirli kişilerle arkadaşlık yaptık ve ailelerimiz onları tanıyorlardı .Ebeveynlerimiz herşeyimizi bilirlerdi .Zaten bir ergenlik 25 yaşında sona erer.Kızlarda daha erken sonuçlanır.Yine de önce okul gelmeli, sonra iş ardından da evlilik .Bu çok didaktik bir hikaye olmuş.

  3. Oldukça didaktik bir oyundu.Herşey sırasıyla olmalı .Önce okul,sonra iş hayatı ve peşinden evlilik. Aşk maceraları peşinden gelmeli.Ebeveynler kızlarının arkadaşlarını tanımalı.Onay vermeli.25 yaşından önce de ergenliğe ulaşılmaz psikiyatristlerce. Belki kızlar daha çabuk olgunlaşır.Ama bu hata yapmayacaklarını engellemez .10 Bölümü de izledim bir tavsiye üzerine.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir