LAVINIA YAŞAYACAK MI?

Lavinia’nın yaşadığı şehirde bir seri katil yalnız başına, gece vakti gezen kadınları öldürmekte, şehirde yaşayan kadınlar korkularına gece vakti sokağa yalnız başlarına çıkamamaktadır. Seri katilin kendine hedef olarak özellikle tek başına yaşayan bekar kadınları seçmesi, Lavinia’nın arkadaşlarını ve onu sevenleri Lavinia için endişelendirir. Yakın arkadaşı Francis’in büyükannesinin onlarla kalma teklifini geri çeviren Lavinia, geceleri tek başına sokağa çıkmaya devam ederek adeta katile meydan okumaktadır.
Oyunu dinlerken TGRT yapımı Kadın Düşmanı oyununun farklı bir uyarlaması olduğunu anladım. İki oyunun da kurgusunun aynı olmasına rağmen senaryoları farklı. Kadın düşmanı oyununu merak edenler oyunu buradan dinleyebilir.

Yapımcı: TRT (Ankara Radyosu)
Tür: Gerilim
Yazan : Ray Bradbory
Çeviren : Ahmet Tüzel
Yöneten : Asuman korat
Efektör: Ertuğrul İmer – Cankut Ünal

Seslendirenler
Lavinia : Beyhan Hürol
Francis : Elçin Şanal
Halen : İlkay Saran
Büyükanne : Nurşen Girginkoç
Kom. Kenedy : Baykal Saran
Tom : Soner Ağın
Arthur : Sadrettin kılıç
Patrick : Erol Kardeseci
1. Polis : Turgut Sarıgöl
2. Polis : Erdoğan Göze

7 thoughts on “LAVINIA YAŞAYACAK MI?

  1. Radyo tiyatrolarını çok seviyorum daha önce TGRT yapımı kadın düşmanını bir kaç kez dinlemiştim buda başarılı olmuş.

  2. Yaaaaa bu benim ilk dinlediğim tiyatroydu bayılmıştım hala da bıkmadan dinlerim çok güzel. Sitedeki arkadaşlarında eline emeğine sağlık.

  3. TGRT ‘DEki RADYO TiYATROSU KADIN DÜŞMANI DAHA GÜZEL BENCE BUNDAN BUNU FAZLA BEĞENMEDİM

  4. Seslendirmeler çok başarılı.Lavinia meşhur Ferhunde Hanım desem herkes bilir.Komiser de dizide ve gerçek hayattada ikinci eşi olan namı değer Behzat.İlginç olan google diyor ki Baykal Saran nın ilk eşi İlkay Saran mış ve burda oda Helen e hayat vermiş.

  5. Soner ağın beyfendinin ismi sehven hatalı yazılmış düzeltilmesini rica ederim bu arada giriş genelinde kullanılan müzikte ennio morricone’nin le clan des siciliens filminde kullandığı ana tema müziğidir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir