MARTİN EDEN

Jack London’ın, kendi hayatından izler taşıyan romanı Martin Eden, denizci bir gencin kişiliğinden ödün vermeden sınıf atlama çabalarını anlatıyor. Zengin bir ailenin kızına âşık olan Martin Eden, ona erişebilmek uğruna kendini ilme ve ünlü bir yazar olma hayaline adıyor; bu hayal uğruna takıntılı denilebilecek bir şekilde varını yoğunu ortaya koyuyor.
(İş Bankası Kültür Yayınları – Tanıtım Bülteninden)

Yapım: TRT
Tür: Romantik, Duygusal, Aşk, Azim, Dünya Edebiyatı, Dünya Klasikleri, Batı Edebiyatı, Roman, Edebiyat
Menşei: Yabancı
Yazan: Jack London
Radyoya Uygulayan: Güngör Öcal
Yöneten: Bozkurt Uruç
Efekt: Ertuğrul İmer

Seslendirme
Anlatan: Cafer Ciresu
Martin: Ecder Akışık
Ruth: Reyhan Birol
Gartrid: Tomris Oğuzalp
Bernard: Coşkun Orhan
Memur: Orhan Aral
Arthur: Altan Günalp
Anne: Macide Tanır
…….: Köksal Engür

12 thoughts on “MARTİN EDEN

  1. Hüseyin Bey
   Yorumunuzu değiştirdiğim için kusura bakmayın.
   Oyun sonu ile ilgili bilgi verilmesi bazı takipçilerimiz tarafından tepki ile karşılanıyor. Bu yüzden bazı yorumlara müdahale etmek zorunda kalıyorum.

 1. Martin’in azmi etkileyici, bunun dışında günümüz insanında da görünen zayıflıkları ve mevcut düzenin basitliğini ve acımasızlığını anlatan güzel bir oyun.

 2. hayatımda “keşke” kelimesini nadiren kullandım. sizin sitenize rastladığım zaman sarf ettiğim “keşke” bunların en acısıydı. “keşke on yıl önce bu siteyi bulmuş olsaydım. şimdi ne kadar da farklı bir insan olurdum” dedim. emeğinize, yüreğinize sağlık. ufkunuz geniş, yolunuz açık olsun…

 3. site için bir öneride bulunmak istiyorum,dinlediğimiz radyo tiyatrolarının hızını 1.5x veya 2.0x olarak değiştirme özelliği gelirse çok güzel olur

 4. Bayıldım, soluksuz iki buçuk saat mükemmel, seslendirmeler inanılmaz başarılı, emeğinize sağlık böyle bir site için, 12 bölümlük oyunu tek bölümde veriyorsunuz, teşekkürler..

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir