MİKROFONDAKİ HAYALET

Oyunların yazarı ve telif haklarına sahip kişinin isteği üzerine sitemizden kaldırılmıştır.

Site olarak, yayımcı kuruluşların ve telif hakkı sahiplerinin haklarının korunmasının en büyük önceliğim olduğunu her seferinde belirtiyorum. Buna karşın Mecmettin Bey tarafından bize gönderilen tehditvari, yetmişiki saat içinde kaldırmazsanız sizi avukatlarıma veririm şeklinde yazılan mail şahsen beni üzmüştür. Necmettin Bey, lütfen bana ait olan oyunları kaldırırmısınız diye yazsaydı ben yine kaldırırdım.

Necmettin Bey tarafından bana atılan mail aşağıdadır.

Sayın yetkili,
 
Öncelikle Radyo tiyatrosunu canlı tutmaya yönelik olarak hazırladığınız bu güzel site için tebrik ediyorum. Ancak sizden ricam, Oyunların yazarı ve telif haklarına sahip kişi olarak” Mikrofondaki Hayalet” serisini en geç 72 saat içinde kaldırmanızdır. Aksi takdirde avukatlarım hakkınızda her türlü hukuki işlemi başlatacaktır.
 
Saygılarımla
Necmettin TETİK

Necmettin Bey tarafından bana atılan mail.

Bu arada hazır telif haklarından bahsederken. Lucille Fletcher tarafından yazılmış olan telefondaki sesler oyununu dinledikten sonra Necmettin Tetik tarafından yazılan “Yanlış Mesaj” (artık sitemizde yayınlanmamaktadır) oyununu dinlemenizi tavsiye ederim.

5
Kimler Neler Demiş?

avatar
2 Comment threads
3 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
3 Comment authors
FıratCengizTuncay Recent comment authors
  Subscribe  
En Yeniler Eskiler Beğenilenler
Bildir
Tuncay
Ziyaretçi
Tuncay

Çok güzel bir tespit. Yanlış Mesaj adlı çalıntı eseri ilk dinlediğimde yazar beni şaşırtmıştı. Yani iyi yada kötü sen birşeyler yaz. Başka birinin eserini çalmak bir yazara yakışır mı? Ayrıca Radyo Tiyatrolarını canlı tutmaya yönelik güzel site de. Tebrik et sonrada Ancak benim yazdığım oyunu yayınlama de. üstelik bunu tehdit ederek yap. Yakışmamış. Necmettin Bey sen avukatlarını bu sanatı Korumaya, Yaşatmaya, Yüceltmeye çalışanlara değil, Sömürmeye çalışanlara yönelt. YouTube hayatında hiç Radyo Oyunu dinlememiş. onlarca kişinin birkaç reklamda ben alırım niyetleriyle kurduğu kanallarla dolu.

Tuncay
Ziyaretçi
Tuncay

Bir yazarın kendi eserini istediği platformda yayınlatma yada yayınlatmama kararına saygı duyuyorum. Bunu yaparken insanları tehdit etmesine. Bir başkasının eserini çalmasına saygı duymuyorum. Bu sitenin kurucusu Cengiz Bey’e destek amacı ile adı geçen yazarın kendi sitemdeki ( RADYO OYUNLARI COM ) tüm oyunları kaldırılmıştır. Necmettin Bey!!!!! Yanlış Mesaj adlı oyununa çalıntı dediğim için beni dava etmek isterse Avukatlarına şimdi talimat verebilir. neticede 72 saat sonra da kararım değişmemiş olacak. Kocaeli’den Samsun’a selamlar kardeşim sen kendini üzme.

Fırat
Ziyaretçi
Fırat

Maalesef bu şekilde bir mail bize de gelmiştir. Üniversite radyosu olarak haftada bir gün yayınladığımız radyo tiyatrosunu öncelikle tebrik etmiş sonra telif hakkı nedeniyle kaldırın denmiştir. Herhangi bir ticari kaygısı olmayan, üniversite gençlerine hitap eden bir radyo olarak bu mesaj bizi üzmüştür. İnternette bu durumla ilgili bir yazı var mı diye bakarken bu sitede aynı yazıyı gördüm. Sanırım radyo tiyatrosunu yaşatma adına yayınladığımız kayıtlar kendilerini rahatsız etmiş. Mesajdan sonra kaldırdık. Bu saatten sonra kimse neden radyolarda Arkası yarınlar yada radyo tiyatroları yok demesin olan güzel şeyleri yayınlayınca tehdit mesajı alıyoruz.