ÖLÜM PİYANGOSU

Albay Mayfair, bir savaş esnasında emirlere itaatsizlikten ölüm cezasına çarptırılmıştır. Aslında iki arkadaşıyla beraber emre itaat etmeyerek savaşın kazanılmasını sağlasa da komutanları General Cromwell verdiği emrin yerine getirilmemesine çok sinirlenmiş onları askeri mahkemeye vererek idam cezası almalarını sağlamıştır. Üç komutan mahkemeye kaçmayacaklarına dair verdikleri söz doğrultusunda salıverilmiş ve mahkemece idamdan önce aileleriyle beraber vakit geçirmelerine izin verilmiştir.

Albay Mayfair son gecesini ailesi ile beraber geçirirken bir yandan karısını teselli etmeye çalışıyor bir yandan da kızı Abby’i bu duruma hazırlamaya çalışıyordur. Kızına durumu bir hikaye ile anlatmaya çalışırken kızı, General Cromwell’i tanır. (Albay Mayfair kızının General Cromwell’i tanımasına şaşırır). Hikayenin gerçek olduğunu anlayan Abby askerler gelip babasını idam edilmek üzere götürdükten sonra General Cromwell’i bulup babasını kurtarmak için evden ayrılır.

Yapımcı: TGRT
Tür: Aile, Dünya Klasikleri
Eser: Mark Twain
Yapım: Mehmet Köseoğlu
Uyarlayan: Nihal Gökçek
Seslendirme Yönetmeni: İskender Bağcılar
Ses & Kayıt: Ahmet Atalay
Kurgu: Mahmut Acar
Program Yönetmeni: Erol Güldiken

1
Kimler Neler Demiş?

avatar
1 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
1 Comment authors
Atilla Recent comment authors
  Subscribe  
En Yeniler Eskiler Beğenilenler
Bildir
Atilla
Ziyaretçi
Atilla

Küçük kız Abby’i seslendiren bir çocuk değil. Aslında yetişkin bir kadın 😃…
Adını bilmiyorum ama,
Bu tarzda seslendirdiği iki üç tane daha radyo tiyatrosu var. Gerçekten harika iş çıkarmış insanı ağlatan bazı bölümleri bile var.