ON KÜÇÜK ZENCİ

Birbirlerini daha önce hiç görmemiş iki kadın, altı erkek Oven adında bir adam tarafından zenci adasına davet edilir. Ancak adaya gittiklerinde uşak ve hizmetçi dışında kimseyi bulamazlar. Uşak ve karısı Oven’ın bir gün sonra geleceğini söyler. Uşak ve karısı da Oven’ı daha önce hiç görmemiştir. Adaya davet edilen hiç kimse Oven’ı tanımamaktadır.

Yapım: TGRT
Tür: Polisiye
Yapım & Yönetim: Mehmet Köseoğlu
Yazan: Agatha Christie
Uyarlayan: Tayfun Türkili
Seslendirme Yönetmeni: Neslihan Gürgün, İskender Bağcılar
Kayıt: Davut Genç
Montaj: Halil Karabacak

Seslendirme
….: Sezai Aydın
….: Birtanem Candaner
Uşak Rogers : İskender Bağcılar
Ethel Rogers: Binnaz Möröy
Doktor: Bora Sivri
Philip: Sinan Divrik

Seslendirme listesini yorum kısmına yazarak oyuna eklememizi sağlayan Mahmut Bey’e  ve Furkan Bey’e sitemize katkılarından dolayı teşekkür ederiz.

13 thoughts on “ON KÜÇÜK ZENCİ

  1. Harika bir oyun, TGRT yapımı hem TRT hem BBC yapımından daha güzel bence:) ayrı bir hoşluğu var. Seslendiren sanatçılar kim acaba, Birtanem Candaner ve rahmetli Sezai Aydın’ı tanıdım ama ötekileri bilemedim. Özellikle Hakim’i merak ediyorum.

  2. Agatha Christie’nin güzel eserlerinden biri. Çoğu tiyatroyu birden fazla dinlememe rağmen bunu sadece 1 kere dinledim. Tekrar dinlemek istemeyişimdeki sebep ise sonunu çok iyi hatırladığım içindir. Dinlemenizi tavsiye ederim. Gayet güzel bir oyun.

  3. en sevdiğim radyo tiyatrosu diyebilirim. dinlerken zamanın nasıl geçtiğini anlamadım bile. agatha christie’nin oyunları çok güzel. katili tahmin etmek imkansız gibi birşey..

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.