OYUN İÇİNDE OYUN (TRT FM)

Nicola kırklı yaşlarına gelmiş olmasına rağmen henüz doğru düzgün bir iş bulamamıştır. Senaryo yazmak istese de yazdığı senoryalar pek tutulmamış, annesinin yardımları ile hayatına devam etmek zorunda kalmıştır. Nicola S.O.S Umut kuruluşunda gönüllü olarak çalışmakta, telefon ile bağlanan umutsuz, mutsuz insanlara psikolojik destek sağlamaktadır. Bir gün telefon ile bağlanan bir kadın çok mutsuz olduğunu, kocası tarafından ihanete uğradığını, bu aşağılanmaya daha fazla katlanamayacağını bu yüzden de zehir içerek intihar edeceğini söyler. Nicola kadına yardım etmek ister. Ancak kadın zehiri çoktan içtiğini ve on beş dakika içinde öleceğini söyler.

Aynı oyunun farklı bir uyarlaması TGRT FM tarafından “Canlı Ölüm” adı ile yayınlanmıştır. TGRT FM tarafından yayınlanan “Canlı Ölüm” oyununu buraya tıklayarak dinleyebilirsiniz.

Eserin Türkçe romanı 1974 yılında Zihni Küçümen’in çevirisi ile yayınlanmıştır.

Yapım: TRT
Tür: Polisiye, Suç
Menşei: Yabancı
Yazar: Jean-Pierre Ferrière
Çeviren: Zihni Küçümen (1974)
Radyoya Uygulayan: Hüseyin Şahin
Yöneten: Raik Alnıaçık
Efektör: Korkmaz Çakar

Seslendirme
Nikolovinio: Esen Günay
Pelman: Sevil Üstekin
Georsia: Serpil Tamur
Pelore: Suna Keskin
Bir Kadın: Birbahar Kerigan
Koin Sharden: Serpil Hürmeriç

5 thoughts on “OYUN İÇİNDE OYUN (TRT FM)

    1. Oyunu en kısa zamanda inceleyeceğim. Böyle bir sorun olmaması lazım. internet bağlantınızda bir sorun olabilir mi? Hattan düşüp tekrar bağlanıyorsanız belki ondan da olabilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir