PALTO

Akakiy Akakiyeviç zar zor geçinen bir devlet memurudur. Rus kışının sertliğinden dolayı herkesin palto giymek zorunda olduğu bir ortamda Akakiy Akakiyeviç parasızlıktan dolayı eski bir palto ile idare etmek zorundadır. Çevresinin yeni bir palto almasına dair ısrarına rağmen Akakiy Akakiyeviç yama yaptırarak paltosunu giymeye devam etmek niyetindedir. Paltosunu yama yaptırmak için terziye götüren Akakiyeviç, terzinin artık paltosunun yama tutmayacağını söylemesi üzerine yeni bir palto almak zorunda kalır.

Eser yayınlandıktan sonra Rus halkını aşağıladığı gerekçesi ile eleştirilmiştir.

Yapımcı: TGRT
Tür: Dram, Dünya Klasikleri
Yazan: Nikolay Vasilyeviç Gogol
Radyoya Uygulayan: İsmet Kalender
Yöneten: Mehmet Köseoğlu
Kayıt & Montaj: Didem Türkmen

19 thoughts on “PALTO

 1. küçükken dilnlediğim( yaklaşık 15-20 yıl öncesi) radyo tiyatrosunu internette arayıp bulunca,pamuk şeker alınmış çocuk gibi sevindim 🙂 Bu eseri de beğendim,seslendirenlerde çok güzel seslendirmiş gerçekten.

 2. Harika bir oyun olmuş. Gogol’dan sert bir sistem eleştirisi daha ama çok başarılı.

 3. Şahsen romanı okumuştum ama böyle bir seslendirme ile hep Akaki Akakiyevic’in yanında o ortamda imiş gibi hissettim. Çok başarılı olmuş.

 4. Vermiş olduğunuz emekler için teşekkür ederim. Çok hoş bir hizmet veriyorsunuz. Lakin linklerinizin yenilenmesi gerektiğini düşünüyorum üstüne tıkladığımızda videolar açılmamaktadır.

  1. 8 yaşında olmana rağmen radyo tiyatrosu dinlemen çok güzel.
   Ancak…
   ADINI SOYADINI İNTERNET SİTELERİNE YAZMAMALISIN.
   Abinin tavsiyesi sana 😉 🙂
   Yorumunu değiştirerek güvenliğin için adını soyadını yorum kısmından sildim..

    1. Cengiz ben birsürü radyo tiyatrosu dinledim DENİZ KURDU,ÖLÜM ODASI ama merak etme isimimi e postamı internet sitemi onlar vermedim

 5. Arkadaşlar her gün baştan sona kadar dinliyorum 8 yaşında bir çocuhum gogol tam bir efsaneee hiç bıkmadan dinledihim bir Rus edebiyat roman

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir