RASTLANTI

Tobin hayatta hiç kimsesi olmayan ve kendi halinde bir yaşantısı olan biridir. Bir gün Tobin’e uzaklardaki teyzesinden yüklü bir miras kalır. Bunu kutlamak için bara giden Tobin burada genç ve güzel bir kadın olan Kety ile tanışır. Kety ilk başlarda Tobin’e yüz vermez. (Gerçi Tobin’in muhabbetinin de pek çekici olduğu söylenemez.) Ancak Tobin, Kety’e teyzesinden kalan mirastan bahsedince işler değişir.

Yapım: TRT
Menşei: Yabancı
Yazan: Henry Neel
Çeviren & Uygulayan: Güneş Ersoy
Yöneten: Zihni Küçümen
Efekt: Erhan Mesutoğlu

Seslendirme
Kety: Celile Toyon
Tobin: Erhan Abir
Endy: Mehmet Gürhan
Barmen: Uğurtan Atakan
Falcı Kadın: Filiz Toprak
Birinci Adam: Demiray Erül
İkinci Adam: Pekcan Türkeş
Kadın: Güneş Ersoy

4 yorum

  1. Hikaye güzeldi, merakla bekledim sonunu ama sonunu iyi bağlayamamışlar ya da bizim hayalimize bırakmışlar. Sonunda eksik bi gülümseme geliyor yüzümüze..

    1. Akif Bey yorumunuza sonuna kadar katılıyorum. Oyunu iki kere dinledim. İkinci dinleyişimde ya bunun sonunda ne oluyordu neden sonuna kadar dinlemedim acaba diye düşündüm. Ama dediğiniz gibi sonunu tam olarak bağlamadıkları için ilk dinleyişimde yarım bıraktığımı sanmışım.

  2. Ben size katılmıyorum. Bence oyun tam kıvamında bitmiş biraz da dinleyicinin hayal gücüne bırakılmış gibi. Acaba Kathy o kıvrak zekadıyla işin içinden sıyrılabildi mi

    1. Bende beğendim hikaye akıcıydi. Dolandırıcı kadın tomy tek olsaydı kandırırdı, ama arkadaşı varken biraz zor…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir