YEDİ ŞİFRELİ MEKTUP

Gazete muhabiri Pelin bir gün annesinden acı bir haber alır. Kendisi gibi gazeteci olan çocukluk arkadaşı Tuğrul’un bindiği uçak yere düşmüştür. Tuğrul’un annesine taziye ziyaretinde bulanan Pelin ve annesi, bir süre sonra Tuğrul’un annesinden bir haber alır. Tuğrul’un annesi oğlundan kalan kitapları başkalarına vermek istemektedir. Sahaflara da kitapları satmak istemediği için belki Pelin kitapları almak ister düşüncesi ile Pelin’e kitapları almak isteyip istemediğini sorar. Pelin kitaplar ile ilgilenir ve bir kısmını (getirebildiği kadarını) eve getirir. Kitapları incelediği esnada bir kitabın arasında bir mektup bulur. Mektupta Tuğrul araştırmakta olduğu uyuşturucu haberinden bahsetmektedir.

Yapım: TRT
Tür: Gizem, Polisiye
Menşei: Yerli
Yazan: Pınar Göksan Aker

Seslendirme Sanatçıları:
Aslı Kılan (Melike Aslı Kılan)
Okan Şenozan
Sinan Pekinton
Füsun Günuğur
Nermin Uğur
Haluk Cömert
Serpil Çağıran
Zeynep Aytek
Ahmet Erkut
Deniz Baytaş

5 thoughts on “YEDİ ŞİFRELİ MEKTUP

  1. Merhabalar okul radyomuza arkası yarın yayınları ve radyo tiyatroları eklemek istiyoruz ama herhangi bir yazılı metne ulaşamıyorum acaba yardımcı olur musunuz bana?

    1. Tuğba Hanım merhaba,
      Ne yazık ki elimde radyo tiyatrosuna ait yazılı metin yok.
      Kitapyurdu sitesinden Radyo tiyatrosu diye arama yapınca bazı kitaplar çıkıyor ama sorguda çıkan kitaplar hakkında bir bilgim yok.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir