YELE DOĞRU KOŞMAK

Ağrının bir köyünde babası ve üç kardeşi ile yaşayan Kemal annesini iki yıl önce yitirmiştir. Yoksul bir aile olduklarından ilkokuldan sonra okuyamacağına üzülen Kemal’in, Kars Bölge Devlet Yatılı Okulunu kazanmasıyla, geleceğe dair umutları yeniden yeşermiştir. Babası Kemal’i okula kaydettirdikten sonra köyüne geri dönmesiyle, Kemal ilk defa ailesinden ayrı kalır. Tanımadığı şehre, tanımadığı insanlara ve yeni okuluna henüz uyum sağlayamadan Kemal yatılı okulda üst sınıfların kötü muamelelerine maruz kalır. Kemal’in beden dersinde koşu takımına girmek istemesi herkesi şaşırtır. Çünkü Kemal koşucu olmak için hem deneyimsiz hem de fazla kiloludur. Artık Kemal için “Yele Doğru Koşmak” vakti gelmiştir.

TRT Çocuk Bahçesi kuşağında yayınlanan Yele Doğru Koşmak oyunu küçükler kadar büyüklerin de keyifle dinleyebileceği oyunlardan birisi.

Yapım: TRT
Yazan: Binali Işık
Yöneten: Ejder Akışık
Yapımcı: Ersan Edinç
Efektör: Nebi Tanyüksel

Seslendirenler
Anlatan: Olcay Poyraz
Baba: İhsan Sanıvar
Müdür: Alpay İzbırak
Öğretmen: Yüksel Partal
Aziz: Oğuz Tunç
Kemal: Levent Şenbay
Necmi: Ünsal Ünlü
İmran: Sinan Kayaalp
Ali: Tolga Yıldız
Nazlı: Pınar Duygulu

Birinci Bölüm

İkinci Bölüm

Üçüncü Bölüm

Dördüncü

Beşinci Bölüm

Altıncı Bölüm

Yedinci Bölüm

Sekizinci Bölüm

Dokuzuncu Bölüm

3 thoughts on “YELE DOĞRU KOŞMAK

  1. 1974 doğumlu olarak çocuk yıllarında okul öncesi 8:30 – 11 :00 arası ve akşam üzeri hayal gücümüzü yaratıcılığımızı kuvvetlendiren herkese TV nin az radyonun çok olduğu …..şimdiyle kıyaslamayacağım bile….. bana heyecan ve keyif veren emek veren herkese ve herkesin yaratıcı beynine sağlık…çok teşekkürler……..

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.