Sponsorumuz

YUNUS’UN YOLU

Tarih 1200’lü yılların ortalarını gösterdiğinde Anadolu’da yaşanan bazı huzursuzluklar 1243 Kösedağ yenilgisiyle iyice artmış ve bir bakıma bu yenilgi Selçuklu Devleti için sonun başlangıcı olmuştur. Bu yıllar hem Selçuklu Devleti hem de Anadolu insanı için zor yıllardır. Bu zorluklar ile beraber insanlar içinden çıkamayacakları ruhi çöküntülere uğramıştır. Anadolu bir yandan haçlı ordularının ayakları altında çiğnenirken bir yandan da geçtikleri heryeri talan eden, çoluk çocuk demeden insanları katleden Moğol atlılarının istilasına maruz kalır. Selçuklu Devleti’nin bu durumdan kurtulmak için vergileri arttırmasıyla beraber Anadolu insanı iyice çaresizliğe ve umutsuzluğa doğru sürüklenmeye başlar. Bunun sonucu olarak devlet içinde patlak veren isyanlar ve eşkiyalığın artması Anadolu halkını iyice umutsuzluğa sürükler. Bütün bunlara kıtlık ve kuraklığın eklenmesiyle insanların maneviyatları karanlığa doğru sürüklenmeye başlar. Böyle bir ortamda Yunus’un yolu buğdaydan nefese doğru yönelmesiyle başlar.

Yapımcı: Diyanet Radyo
Tür: İslam, Biyografi
Eser: Sümeyye Özgen
Yöneten: Nisan Kumru

Seslendirenler
Anlatan: Uğur Subaşı
Yunus: Mustafa Cihad
Ana: Esra Yurt
Elif: Betül Kumru
Köylü, Derviş: Sedat Özdemir
Cabbar: Timur Çayır
Hacı Bektaş-ı Veli: Alaaddin Biçici
Süleyman: Ahmet Cihad Sancar
Hancı: Ahmet Fadıl
Hasan: Abidin Özkan
Hüseyin: Ömer Karaarslan
İsmail: Fatih Er
Hüseyin: Selman Tuna
Taptuk Emre: Hayri Küçükdeniz
Adamlar: Nisan Kumru, Murat Çabuk, Suat Emuce, İsmail Sönmez, Abidin Özkan, Ömer Karaarslan, Sabri Güngör, Mustafa Durmaz
Kadınlar: Hümeyra Eren, Yasemin Altunbaş

Sponsorumuz

“YUNUS’UN YOLU” için 7 yanıt

 1. Samet avatarı
  Samet

  Gayet güzeldi Yunusun yolu. Bizim zamanımızın problemleri ile aynı problemleri yaşamış halk

 2. Samet ÇAKIR avatarı
  Samet ÇAKIR

  Beğendiğim dini yapımlardan birisidir. Bayağı uzun bir oyun olduğu için çoğu kişi dinlemek istemeyebilir ama başka işle uğraşırken arkaplanda çok rahat bir şekilde dinleyebilirsiniz. İçerisinde ders niteliğinde birçok öğüt var. Dini radyo tiyatrosu sevenlerin dinlemesi gerektiğini düşünüyorum.

  1. Cengiz avatarı
   Cengiz

   Yunus’un Yolu kardeşimin tavsiyesi üzerine dinlediğim ilk radyo tiyatrosudur.
   O kadar çok hoşuma gitti ki bu oyunu dinledikten sonra radyo tiyatrolarını araştırmaya ve dinlemeye başladım.

 3. MAHMUT avatarı
  MAHMUT

  BİRAZ DAHA UZUN OLSA İDİ GÜZELİ BULMAK ZOR EMEĞİNİZE SAĞLIK GÖNLÜMÜZ BAHAR YAŞADI.

  1. Cengiz avatarı
   Cengiz

   Bende ilk dinlediğimde oyunun sonuna geldikçe bitecek diye canım sıkılmaya başlamıştı. Yüz bölüm yapılsa hiç sıkılmadan dinlenebilecek bir eser.

  2. Doğan avatarı
   Doğan

   Cok güzel sürükleyeci. 2 defa dinledim. İlkini 2017 de diğerini 2013 nasip oldu dinlemek. Fakat Sonunda oğluyla, eşiyle sohbet etmesini ve Hasan’ın durumunu da izah etmelerini beklerdim.

 4. Ferhat avatarı
  Ferhat

  Elinie emeğinize ve de yüreğinize sağlık.Kalem kelamı konuşturur.Güzel kelam ise yüreği coşturur.Yazan kalemine sağlık Allah aşığı insanların hayatını anlattığınız için sonsuz teşekkürler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


error: Content is protected !!