ZENGİN KIZI

Gecekondu bölgesinde yaşayan ve fabrikada çalışan Turgut ve Emel evlenmek üzere olan iki gençtir. Boğazda şahane bir köşkte yaşayan Jale ise iş insanı Kerami Bey’in kızıdır. Bir gece Jale’nin arabasının önünü iki yol sapığı keser ve genç kıza saldırmak ister. Bu esnada oradan tesadüfen geçen Turgut, Jale’yi kurtarır. Jale hayatını kurtaran Turgut’u arabasına alarak evine götürür. Jale, Turgut’tan çok etkilenir. Hayatı boyunca istediği her şeyi elde eden Jale’nin yeni hedefi Turgut’a sahip olmaktır.

Yapım: TGRT
Tür: Dram, Ahlak, Aşk, Duygusal
Menşei: Yerli (Yabancı uyarlama olmasına rağmen yabancı hissi vermemesinden dolayı yerli yazdım)
Yapım & Yönetim: Mehmet Köseoğlu
Yazan: William McRee
Uyarlayan: İskender Kalender
Seslendirme Yönetmeni: İskender Bağcılar, Neslihan Gürgün
Kayıt: Davut Genç
Montaj: Mahmut Acar

6 thoughts on “ZENGİN KIZI

 1. Selamün Aleyküm. Admin kardeşim bu arkası yarın oyununun tüm bölümleri birleştirilmiş tek part versiyonu yok mu?

   1. Ben bu yorumu ve soruyu 5 ay önce yazmışım. Onu unutmuştum ben. Daha iki gün önce yine arşivden karşıma çıktı ismi. Sonra ayrı ayrı bölümler olarak indirip birleştirdim. Aradaki bölüm sonu ve bölüm başı tanıtım konuşmalarını da kestim. 1 saatlik Radyo Tiyatrosu oyunu gibi oldu.

    1. Mustafa Bey yorumunuzu değiştirmek zorunda kaldığım için lütfen kusuruma bakmayın. Oyun içeriği ile ilgili spoiler veren yorumlar ne yazık ki ilk defa dinleyeceklerin şevkini kırabiliyor. bu yüzden kimi zaman yorumlara müdahale etmek zorunda kalıyorum.
     Oyun hakkında ise sizin ile aynı fikirdeyim. Çok farklı bir son yazılabilirdi.

     1. Sorun değil Cengiz Bey. Site kurallarının işlediğini bilmemiz mümkün olmayabilir. Siz gereken neyse yapabilirsiniz. Maksat muhabbet olsun.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir