ZORAKİ NİKAH

Piyasaya yüksek faizle borçlanan Sabri Bey borçlarını ödeyemeyince çareyi intihar etmekte bulur. Geriye çok miktarda borç kalması ile beraber karısı Macide Hanım ve kızı Betül kendilerini çaresiz bir durumda bulur. Her şeylerini satarak borçları kapatmaya çalışan anne kızın elinde sadece oturdukları konak kalır. Aile avukatlarından konağın da Saltuk Kaplan adında bir iş adamına ipoteklendiğini öğrenmeleri ile Betül ve annesi ne yapacaklarını şaşırır. Saltuk Kaplan’ın avukatının, Betül ve annesinin bir hafta içinde konağı boşaltmasını istemesi üzerine Betül hiç istemese de çaresiz bir şekilde kendilerine altı ay süre vermesini istemek üzere Saltuk Kaplan’a gider. Genç ve bir o kadar da güzel Betül’ü karşısında gören Saltuk kaplan, Betül’e isteğini kabul edebileceğini hatta konağın temelli onlarda kalabileceğini söyler. Ancak bunun karşılığında Saltuk Kaplan’ın Betül’den bir isteği olacaktır ve sadece Betül’ün bu isteği kabul etmesi durumunda konak Betül ve annesinde kalacaktır.

Şahsen çok beğendiğim ve ilk fırsatta tekrar dinleyeceğim oyun Tayfun Türkili tarafından yazılmış. Korku, gerilim, komedi, dram gibi birbirinden çok farklı tarzlarda oyunları bulunan Tayfun Türkili, bu alanda ne kadar iyi olduğunu, bu oyunla bir kez daha bizlere gösteriyor.

Yapım: TGRT
Tür: Komedi
Yapımcı: Mehmet Köseoğlu
Yazan: Tayfun Türkili
Ses Kayıt: Mahmut Acar
Kurgu: Didem Türkmen

Seslendirme
Selçuk Dinçer


“ZORAKİ NİKAH” için 5 cevap

 1. Sevda avatarı
  Sevda

  Gerçekten güzel ve akıcı bir oyundu emeği geçenlere teşekkürler?

 2. Betül avatarı
  Betül

  Zoraki nikah oyununu yükleyebilirmisiniz

  1. Cengiz avatarı
   Cengiz

   Betül Hanım uyarınız için teşekkürler.
   Linkler yenilenmiştir.
   Bahsettiğiniz diğer oyun (Bizim Zamanımız) arşivimizde olmadığı için sitemize ekleyemiyoruz.

 3. Hatice Yavaş avatarı
  Hatice Yavaş

  Yeşilçam filmi tadında,pek çok duyguyu birarada yaşatan güzel bir Tayfun Türkeli eseri daha.Sadece kulağa değil kalbe,duygulara da sesleniyor.Keyifle dinledim.Sıra sizde.

  1. Cengiz avatarı
   Cengiz

   Oyunu dinlediğimde ben de Yeşilçam filmi izliyormuş gibi hissetmiştim.
   Her yönüyle son derece keyifli bir oyun.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: İçerik koruma altındadır.